لینک های دسترسی

Breaking News

کمپاین پولیو در پاکستان همزمان با همه‌گیری کروناویروس


همزمان با افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در پاکستان، مقامات در این کشور کمپاین سرتاسری تطبیق واکسین فلج کودکان (پولیو) را آغاز کرده اند.

پاکستان و افغانستان، تنها دو کشوری در جهان اند که هنوز بیماری پولیو در آن ریشه‌کن نشده و تلاش‌ها برای از بین بردن آن همواره با موانع برخورده است.

فیصل سلطان، دستیار ویژه صدراعظم پاکستان در امور صحی گفته است که کمپاین جدید واکسین پولیو پنج روز دوام کرده و در آن قرار است بیش از ۴۰ میلیون کودک زیر پنج سال واکسین شوند.

آقای سلطان گفت که برای تطبیق این برنامه، دولت پاکستان حدود ۲۸۵ هزار کارمند را در ۱۵۶ ناحیه استخدام کرده است.

ولی چند ساعت پس از آغاز این کمپاین، مقامات در پاکستان مجبور شدند به دلیل افزایش موارد ابتلا به کروناویروس، در چندین ناحیه از جمله در اسلام‌آباد، قیود قسمی بر گشت و گذار وضع کنند.

از زمان شیوع کروناویروس در پاکستان، تا حالا ۲۶۰ هزار نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده و نزدیک به ۱۴۳۰۰ نفر جان‌های‌شان را از دست داده اند. تنها در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۰۰ مورد جدید کروناویروس و ۴۱ مورد تلفات ناشی از آن گزارش شده است.

مقامات در پاکستان می‌گویند که میزان ابتلا به کروناویروس در این کشور، از ۳ درصد در هفته‌های اخیر، به ۱۲ درصد افزایش یافته و نشان می‌دهد که آمار واقعی مبتلایان به کروناویروس در پاکستان به مراتب بیشتر از آمار رسمی باشد.

آقای سلطان گفته است که با وجود دشواری‌های مرتبط به کروناویروس، تلاش خواهند کرد کمپاین تطبیق واکسین پولیو را به انجام برسانند.

علاوه بر کروناویروس، کمپاین‌های واکسین پولیو در پاکستان با تهدید گروه‌های مسلح نیز مواجه است.

در سال ۲۰۲۰، ۸۴ مورد ابتلا به پولیو در پاکستان گزارش شد و در جریان سال جاری، یک مورد جدید در این کشور به ثبت رسیده است.

XS
SM
MD
LG