لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس پاکستان از برخورد شدید علیه تظاهرات حامیان عمران خان هشدار داد 


عکس: پولیس پاکستان
عکس: پولیس پاکستان

پولیس پاکستان روز یک شنبه ۱۱ فبروری (۲۲ دلو) پس از آن علیه "گردهمایی‌های غیرقانونی" هشدار داد که حزب عمران خان از حامیانش خواست علیه تقلب در انتخابات هفتهٔ‌ گذشته دست به تظاهرات بزنند.

کاندیدان مستقل که اکثریت شان با حزب تحریک انصاف عمران خان،‌ صدراعظم پیشین پاکستان، ربط دارند، برندهٔ بیشترین کرسی‌ها در انتخابات پارلمانی شدند. اما کاندیدان مستقل نمی‌توانند حکومت تشکیل دهند و به همین دلیل پاکستان با بی‌سرنوشتی سیاسی مواجه است.

احزاب سیاسی که در انتخابات رقیب همدیگر بودند، اکنون برای تشکیل یک حکومت ایتلافی سرگرم مذاکره اند.

رهبران حزب تحریک انصاف پاکستان ادعا می‌کنند که اگر در انتخابات تقلب صورت نمی‌گرفت، آنان کرسی‌های بیشتری را تصاحب می‌کردند.

انتخابات در حالی درپاکستان برگزار شد که خدمات تلیفونی قطع بود و کندی در شمارش آرا سبب تردید در مورد نفوذ اردوی این کشور در روند انتخابات به حمایت از حزب مسلم لیگ نواز شریف شد.

گوهر علی خان، رییس حزب تحریک انصاف پاکستان روز گذشته خواستار تظاهرات صلح آمیز در این کشور شد.

اما مقامات هشدار داده اند که علیه راه اندازی "تظاهرات غیرقانونی" به شدت اقدام خواهند کرد.

پولیس اسلام آباد با نشر اعلامیه‌ای گفت: "برخی از افراد می‌خواهند گردهمایی‌های غیرقانونی را در اطراف کمیسیون انتخابات و سایر دفاتر دولتی تحریک کنند. در مقابل گردهمایی‌های غیرقانونی، اقدامات قانونی اتخاذ خواهد شد. باید گفته شود که درخواست برای این چنین گردهمایی نیز جرم است."

هشدار مشابه از سوی پولیس راولپندی نیز صادر شد، جاییکه ده‌ها منسوب پولیس مجهز با تجهیزات ضد آشوب دیده شده اند.

نتایج انتخابات پارلمانی پاکستان روز یک شنبه با تاخیر اعلام شد که بر اساس آن کاندیدان مستقل ۱۰۱ کرسی، حزب مسلم لیگ نواز ۷۵ کرسی، حزب مردم ۵۴ کرسی و حزب جنبش متحدهٔ قومی ۱۷ کرسی را کسب کردند. ۱۰ حزب کوچک دیگر برندهٔ ۱۷ کرسی شده و دو کرسی دیگر خالی باقی مانده است.

گروه

XS
SM
MD
LG