لینک های دسترسی

Breaking News

فلسطینیان کنفرانس صلح امریکا برای شرق میانه را تحریم کردند


ایالات متحده در تلاش برای از سرگیری روند صلح میان اسرائیل و فلسطینیان، امروز (٢٥جون) یک کنفرانس دو روزه را در بحرین آغاز کرد.

این کنفرانس که به "صلح برای مؤفقیت" مسمی میباشد، از سوی جرد کوشنر، داماد و مشاور رئیس جمهور ایالات متحده راه اندازی شده است.

هدف این کنفرانس، ارایۀ پلان صلح واشنگتن برای شرق میانه بوده و دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، پلان صلح واشنگتن را 'طرح قرن' برای فلسطینیان خوانده است.

حکومت رئیس جمهور ترمپ میگوید که پلان طرح شده باعث خواهد شد که منطقه شاهد سرمایه گذاری های انگفت شود و این پلان میتواند که در ده سال آینده میزان فقر و بیکاری را بگونۀ چشمگیر کاهش بدهد.

به گفتۀ جرد کوشنر"براساس این پلان حدود ٥٠ میلیارد دالر در منطقه سرمایه گذاری خواهد شد" و "یک میلیون شغل را در غزه و کرانۀ غربی رود اردن ایجاد خواهد کرد.

مقامات فلسطینی، اشتراک در این کنفرانس را تحریم کرده و تلاش های حکومت رئیس جمهور ترمپ را خلاف منافع فلسطینیان خوانده اند.

به گفتۀ مقامات فلسطینی، این نوع پلان ها، فلسطینیان را از حق داشتن یک دولت مستقل محروم میسازد.

در عین حال، تعداد از تحلیلگران، مؤفقیت پلان اقتصادی ایالات متحده را به چشم شک مینگرند، زیرا به باور آنان، دریافت یک 'راۀ حل سیاسی' مقدمتر بوده و میگویند در هر آن پلان که در آن اشتیاق فلسطینیان برای داشتن یک کشور واحد نادیده گرفته شود، چانس مؤفقیت ندارد.

فلسطینیان کنفرانس صلح امریکا برای شرق میانه را تقبیح کردند
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

XS
SM
MD
LG