لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس در اروپا ۱۳۰ نفر را به ظن دست داشتن در قاچاق انسان بازداشت کرد 


ادارهٔ پولیس اتحادیهٔ اروپا (یوروپول) می‌گوید که در جریان یک عملیات مشترک که توسط ۲۲ کشور انجام شد، در حدود ۱۳۰ نفر به ظن دست داشتن در قاچاق انسان بازداشت شدند.

یوروپول امروز پنجم جولای (۱۴ سرطان) گفت که اقدامات پولیس که تا ۱۳ جون جریان داشت همچنان منتج به شناسایی بیش از ۱۰۰ قربانی قاچاق انسان شده است. اما در مورد هویت قربانیان جزییات ارایه نکرده است.

در جریان این عملیات که در هماهنگی با ادارهٔ مرزی فرانتکس اتحادیهٔ اروپا صورت گرفت در حدود یک میلیون نفر و ۲۰۰هزار واسطهٔ نقلیه در مرز‌های زمینی، آبی و هوایی بازرسی شده است.

یوروپول گفته است که در این عملیات ۱۵ کشور اتحادیهٔ اروپا، به شمول هرزگوینا، مانتینیگرو، مقدونیهٔ شمالی، صربستان، اوکراین، بریتانیا و لکتشتاین اشتراک داشتند.

پولیس اروپا همچنان گفته است که این عملیات توسط ۲۲۵۰۰ تن از منسوبین پولیس انجام یافت، اما در این مورد معلومات بیشتر ارایه نکرد.

در گزارش رویترز در مورد هویت افراد بازداشت شده و این که بیشتر آنان از کدام کشورها بازداشت شده اند نیز معلومات ارایه نشده است.

این در حالی است که در پی تهاجم نظامی روسیه بر اوکراین، تسلط دوباره طالبان بر افغانستان و تشدید مشکلات اقتصادی در افریقا، بر شمار پناهجویانی که به گونهٔ غیرقانونی وارد اروپا می‌شوند، افزوده شده است.

XS
SM
MD
LG