لینک های دسترسی

Breaking News

برنامه های آموزشی ارتقای ظرفیت برای تیم های کاری پولیو در غزنی


تیم های سیار در حال تطبیق واکسین پولیو در فراه

مقامات صحی غزنی می‌گویند که برای راه اندازی موفق کمپاین‌های واکسین پولیو، یک سلسله برنامه‌های آموزشی ارتقای ظرفیت را برای تیم‌های کاری روی‌دست گرفته اند.

به گفتۀ مسوولان صحی از ماه جون سال روان میلادی تا کنون روند تطبیق کمپاین‌های پولیو به دلیل تحولات اخیر در کشور به تاخیر افتاده است، اما وزارت صحت عامه و سازمان جهانی صحت اعلام کرده اند که کمپاین‌های سرتاسری محو پولیو در افغانستان به زودی از سر گرفته خواهند شد.

داکتر محمد سلیم جلال، ناظم ملی برنامهٔ محو پولیو در ولایت غزنی به صدای امریکا گفت: "هدف ما از راه اندازی برنامه های آموزشی و آماد‌گی‌های لازم برای کمپاین ها، تطبیق بهتر واکسین پولیو به کودکان و نجات آن‌ها از فلج و معلولیت دایمی می‌باشد."

داکتر جلال افزود که این برنامه‌های آموزشی برای واکسیناتوران، ناظمین، سوپروایزران و رضاکاران به سطح کلستر‌ها و موقعیت های مختلف ولسوالی‌ها روی دست گرفته شده است.

از سوی دیگر، شماری از اشتراک کنند‌گان برنامه‌های آموزشی تاکید می‌ورزند که راه اندازی همچو برنامه‌های آموزشی موثریت کمپاین‌های پولیو را به ‌گونۀ قابل ملاحظه افزایش خواهد بخشید.

نصرت الله حنفی جبران، یک تن از ناظمین واکسین پولیو در ولایت غزنی در پیوند به این موضوع به صدای امریکا گفت: " ما می‌توانیم از طریق برنامه‌های ارتقای ظرفیت از مشکلات و کمبودی‌های که در گذشته وجود داشته اند، آگاهی حاصل نماییم و برای از میان برداشتن آن و تطبیق بهتر کمپاین‌های پولیو در جامعه رسید‌گی مناسب نماییم."

قرار معلومات مسوولین صحت عامۀ افغانستان، برنامه‌های آموزشی یاد شده برای تیم‌های واکسیناسیون در حالی برگزار می‌شوند که در نظر است از تاریخ هشت الی ۱۲ نومبر سال جاری کمپاین‌های واکسین ضد پولیو در سرتاسر افغانستان راه اندازی شود.

XS
SM
MD
LG