لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار پمپیو به طالبان: فشار های نظامی تجدید خواهد شد


وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا گفته است که اگر طالبان به حملات شان ادامه دهند، فشارهای نظامی بر آن گروه از سرگرفته خواهد شد.

مایک پمپیو روز یک شنبه ۸ سپتمبر (۱۷ سنبله) در مصاحبه با ABC گفت: " امیدوار ام که چنین شود، طالبان روش شان را تغییر دهند و به آنچه متعهد شود که ما در مورد آن صحبت کرده ایم. در اخیر، این موضوع در جریان سلسلۀ از گفتگو ها حل خواهد شد."

پیش از این طالباندر واکنش به تصمیم دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده مبنی بر لغو مذاکرات صلح با آن گروه گفتند که زیان این تصمیم بیشتر متوجه ایالات متحده خواهد شد.

گروه طالبان با نشر اعلامیه هشدار داده اند که به "جهاد" شان ادامه خواهند داد و لغو مذاکرات صلح باعث افزایش زیان به "سر و مال" امریکا خواهد شد.

وزیر خارجۀ ایالات متحده در یک مصاحبه دیگر با شبکه تلویزیونی CNN در پاسخ به سوالی که آیا مذاکرات امریکا-طالبان از سر گرفته خواهد شد یا نه، گفت که طالبان باید "تعهد گسترده" نشان دهند.

او گفت: " اگر طالبان روش شان را تغییر ندهند، اگر به تعهداتی که با ما در جریان هفته ها و در برخی مواد در جریان ماه ها کرده اند، عمل نکنند، رییس جمهور ایالات متحده فشار ها را کاهش نخواهد داد."

وزیر خارجۀ ایالات متحده ضمناً گفت که ایالات متحده حمایت اش از نیروهای امنیتی افغانستان را که سرسختانه جنگیده اند، کاهش نخواهد داد.

XS
SM
MD
LG