لینک های دسترسی

Breaking News

سفر غنی به غزنی؛ طالبان بر مرکز این ولایت راکت پرتاب کردند


همزمان با فرود طیارۀ حامل رییس جمهور افغانستان به غزنی، مرکز این ولایت هدف چهار راکت قرار گرفت.

علی شکاری، سخنگوی لوای سوم اردوی ملی درغزنی به صدای امریکا گفت که طالبان شهر غزنی را هدف حملات راکتی قرار دادند که در نتیجه پنج تن زخمی شدند.

اما داکتر باز محمد همت، رییس شفاخانه ولایتی غزنی گفت که هشت زخمی به شمول سه نظامی و پنج غیرنظامی به این شفاخانه منتقل شدند.

محمد اشرف غنی، صبح امروز پنجشنبه ۱۶ جولای (۲۶ سرطان) به غزنی سفر کرد و با بزرگان قومی، اعضای شورای ولایتی و مسوولان محلی این ولایت طی جلسه‌های جداگانه در مورد مشکلات و نیاز مندی‌های این ولایت گفتگو کرده است.

نشست رییس جمهور با مقامات غزنی در پشت درهای بسته صورت گرفت و به رسانه‌ها اجازۀ حضور داده نشد.

اما وحیدالله جمعه‌زاده سخنگوی والی غزنی به صدای امریکا گفت آقای غنی در دیدار به مردم غزنی وعده سپرد که از سقوط غزنی به دست طالبان جلو گیری می‌شود.

همچنان آقای غنی گفته است که تشکیلات شاروالی بازبینی می‌شود و ساختمان‌های موسوم به ثقافت اسلامی که در حدود یک ماه قبل در نتیجه انفجار آسیب دیده، ترمیم خواهد شد.

نصیر احمد فقیری، رییس شورای ولایتی غزنی گفت که بهبود امنیت، مبارزه با فساد اداری، توسعه شهر به چندین ناحیه از خواست‌های مردم در این نشست بود.

به گفتۀ وی، رییس جمهور غنی تعهد کرد که در یک ماه آینده به خواست‌های قانونی آنان رسیدگی می‌شود.

امروز بیشتر بخش‌های شهر غزنی به هدف تامین امنیت رییس جمهور امروز تعطیل گردیده و راه‌های منتهی به شهر این ولایت بسته شده بود.

XS
SM
MD
LG