لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: قوای امنیتی افغان اطلاعات استخباراتی را جدی بگیرند


رئیس جمهورغنی از اداره امنیت ملی بخاطر کشف های مهم و به موقع، ابراز امتنان کرد

محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان از نهادهای امنیتی به ویژه اداره امنیت ملی افغانستان خواست اطلاعات را جدی بگیرند و برای تقویت کشف تلاش کنند.

حکومت افغانستان روز شنبه، قومندانی عمومی مشترک قطعات خاص و واکنش امنیت ملی را افتتاح کرد.

رئیس جمهورغنی با اشتراک در این مراسم، شماری از سربازان قطعات خاص امنیت ملی تقدیر کرد و گفت که در گذشته جنگ اصول داشت؛ اما به گفته آقای غنی، در حال حاضر با یک جنگ "بی سرحد" و "وحشیانه" مواجه اند.

رئیس جمهورغنی، از اداره امنیت ملی که به گفتۀ وی "کشف بسیار مهم، حیاتی و به موقع" داشته اند، ابراز امتنان کرد و خواستار تقویت کشف امنیتی شد.

او گفت"تأکید من سر اینست که کشف زیادتر تقویت شود، اما در حین حال ضرورت اینست که تمام اراکین دیگر ما کشف را جدی بگیرند، اطلاعات را جدی بگیرند و براساس اطلاعات، اقدامات کنند، امنیت ملی بار بار وظیفۀ ملی خود را اجرا کرده؛ اما بعضی دفعه‌ها دوستان ما به اندازه مصروف بودند که اهمیت کشف را درک نکرده اند".

رئیس جمهورغنی، عملیات‌های خاص را "برق آسا" خواند و گفت که این عملیات‌ها برای از بین بردن "جرأت دشمن" مهم است.

آقای غنی گفت که از قطعات خاص "کسی به عنوان پوسته" استفاده نمی‌تواند و وی اجازه نمی‌دهد که قطعات خاص ماه‌ها در یک مکان مشخص، زمین گیر شوند.

او، بر وجود هماهنگی و همدلی میان نیروهای امنیتی افغان نیز تأکید ورزید و از آنان خواست که "دشمنان افغانستان را شکست" دهند.

در مورد شکنجۀ متهمین در اداره امنیت ملی، رئیس جمهور غنی گفت که در این اداره "شکنجه و اعمال غیرانسانی" جا ندارد.

او در ادامه افزود که اداره امنیت ملی افغانستان، نهادی نیست که بر آن "اتهام شکنجه" وارد شود.

در همین حال دگروال غلام مصطفی وردگ، قومندان عمومی مشترک قطعات و واکنش امنیت ملی گفت که برای بهبود وضعیت امنیتی ولایت فاریاب قطعه خاص عملیاتی ۹۰۳ را ایجاد کرده اند.

XS
SM
MD
LG