لینک های دسترسی

Breaking News

سپاسگزاری ترمپ از رهبر کوریای شمالی به خاطر تحویلدهی بقایای سربازان امریکایی


سربازان ایالات متحده حین ادای احترام به برگشت بقایای ۵۵ سرباز امریکایی که بین سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ در جنگ کوریا کشته شدند

كورياى شمالى ٥٥قطى كوچك آراسته با بيرق ايالات متحده را روز جمعه به مقامات واشنگتن تحويل داد که حاوی بقاياى مظنون سربازان امريكايى کشته شده در جنگ كوريا می باشد.

تحويل دهى بقاياى سربازان نتيجه ملاقات رهبران ايالات متحده و كورياى شمالى در سينگاپور مى باشد.

دونالد ترمپ در صفحه تويتر خود در برابر اين اقدام پيونگ يانگاز كيم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی سپاسگزارى كرده و نگاشته است که "پس چندين سال يك لحظه بزرگى براى بسيارى خانواده ها خواهد بود. تشکر کیم جونگ اون."

قصر سفير اين اقدام را گام و تغيیر مثبت از جانب كورياى شمالى خوانده گفته است كه باعث تشويق ايالات متحده شده است.

در یک اعلامیۀ قصر سفید گفته شده است که برای برگردانیدن بقایای سربازان امریکایی، یک طیارۀ نظامی ترانسپورتی ایالات متحده به منطقۀ ونسان کوریای شمالی واقع در شمالشرق آن کشور رفته و بقایای سربازان امریکایی را به پایگاه هوایی ایالات متحده در کوریای جنوبی انتقال داد که سپس به ایالت هاوایی ایالات متحده انتقال داده خواهد شد.

این سربازان امریکایی در جریان جنگ سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ ناپدید شدند.

ز جمله ده ها هزار نیروی امریکایی که در جنگ کوریا شرکت کرده بودند، حدود ۷۷۰۰ سربازان امریکایی ناپدید شدند و باور بر این است که بقایای ۵۳۰۰ سرباز امریکایی هنوز هم در کوریای شمالی باقی مانده است. در جنگ کوریای شمالی میلیون ها نفر به شمول ۳۶۰۰۰ سربازان امریکایی کشته شدند.

XS
SM
MD
LG