لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا خواستار تطبیق شدید تعزیرات علیه کوریای شمالی شد


مایک پمپیو، وزیرخارجۀ ایالات متحده، از جامعۀ جهانی خواسته است تا فشار بر کوریای شمالی را ادامه دهد.

مایک پمپیو گفته است که قبل از کاهش تعزیرات بر کوریای شمالی، ایالات متحده میخواهد تا شاهد اقدامات مستحکم از سوی پیونگ یانگ باشد.

وزیرخارجۀ ایالات متحده این خواستش را روز جمعه پس از یک دیدار با وزیرخارجۀ کوریای جنوبی و منشی عمومی ملل متحد، مطرح کرد.

به گفتۀ آقای پمپیو این فشار باید تا زمانی عملی شدن آن تعهداتی ادامه داشته باشد که کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، آن را در دیدارش با رئیس جمهور دونالد ترمپ، در سنگاپور متعهد شده بود.

رهبر کوریای شمالی در دیدار ۱۲ جون، به خلع سلاح کامل هسته ای شبه جزیرۀ کوریا تعهد کرده بود.

مایک پمپیو گفت "اعضای شورای امنیت ملل متحد و تمام دولت های عضو این سازمان به اتفاق آرا بر تطبیق کامل تعزیرات علیه کوریای شمالی موافقه کرده اند" و افرود که واشنگتن امید دارد تا کشورهای جهان "به ادامۀ این تعهدات ارج بگذارند".

در عین حال، نیکی هیلی، نمایندۀ ایالات متحده در ملل متحد، هشدار داد که با قاچاق بیش از حد تعین شدۀ نفت، کوریای شمالی تلاش دارد تا از تعزیرات فرار کند.

خانم هیلی همچنان تعداد از کشورهای جهان را به تخطی از تطبیق تعزیرات علیه کوریای شمالی متهم کرد و گفت که "دوستان ما" تصمېم گرفته اند تا از "اصول عدول کنند".

واشنگتن در حالی از جامعۀ جهانی خواستار ادامۀ فشار بر پیونگ یانگ شده که روسیه و چین دو روز قبل مانع تصویب یک پیشنهاد شدند که از سوی ایالات متحده طرح و هدف آن وضع ممنوعیت بیشتر بر حمل نفت به کوریای شمالی بود.

با این اقدام روسیه و چین، پیشنهاد ایالات متحده برای شش ماه به تعویق افتاد.

امریکا خواستار تطبیق شدید تعزیرات علیه کوریای شمالی شد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

XS
SM
MD
LG