لینک های دسترسی

Breaking News

پوتین: می‌توانیم در حل بحران در مرز پولند و بلاروس کمک کنیم 


ولادیمر پوتین، رییس جمهور روسیه امروز ۱۴ نومبر (۲۳ عقرب) گفت که کشورش آماده است در حل بحران پناهجویان در مرز میان پولند و بلاروس کمک کند.

رویترز به نقل از آژانس خبری آی‌آرای گزارش داده است که آقای پوتین در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی این کشور گفته است که "به تمام معنا آمادهٔ‌ کمک استیم".

در حالی که اتحادیهٔ اروپا برای وضع تعزیرات بر منسک آمادگی می‌گیرد، رییس جمهور روسیه گفته است که بلاروس مقصر بحران به میان آمده نیست.

او افزود: "نباید فراموش کنیم که این بحران مهاجرین از کجا آغاز شد...آیا بلاروس ایجاد کنندهٔ این مشکلات است؟ نخیر، کشورهای غربی و اروپایی خود ایجادگر این مشکل بوده اند."

رییس جمهور پوتین نیروهای پولندی را به لت و کوب مهاجرین و پناهجویان متهم کرد. او با اشاره به تنش‌ها در افغانستان و عراق گفت که کرد‌ها و افغان‌‌ها در میان مهاجرین در مرز بلاروس اند.

در جریان تنش‌های اخیر در حالی که هزاران مهاجر و پناهجو در بیرون از مرز بلاروس با پولند تجمع کرده اند، روسیه قویاً از بلاروس حمایت کرده است.

اتحادیهٔ اروپا اتهام وارد کرده است که الکساندر لوکاشینکو، رییس جمهور بلاروس منحیث یک حملهٔ غیرمستقیم، مهاجرین و پناهجویان را به عبور غیرقانونی از مرز‌ها ترغیب می‌کند تا در مقابل تعزیرات این اتحادیه انتقامجویی کرده باشد.

بلاروس اتهامات بر رییس جمهور این کشور را رد کرده و گفته است که بیش از این جلو پناهجویان و مهاجرینی را نخواهد گرفت که می‌خواهند وارد اروپا شوند.

این کشور همچنان تهدید کرده است که جریان گاز روسیه به اروپا را قطع خواهد کرد؛ اقدامی که آقای پوتین گفته است روابط میان مسکو و منسک را آسیب خواهد رساند.

XS
SM
MD
LG