لینک های دسترسی

Breaking News

صعود افغانستان به دور نهایی رقابت های راه‌یابی جام ملت های آسیا


افغانستان پس از مساوی با تیم ملی فوتبال هند، راهی دور بعدی رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا شد.

در سلسله رقابت های راه‌یابی به جام جهانی و جام فوتبال ملت های آسیا، افغانستان روز سه شنبه ۱۵ جون (۲۵ جوزا) در برابر هند قرار گرفت.

نخستین گول این بازی پس از آن وارد دروازۀ افغانستان شد که توپ بلند شده از چپ میدان در محوطۀ جزا، از دستان اویس عزیزی، دروازه بان افغانستان به زمین خورد و وارد گول شد.

اشتباه فردی اویس عزیزی، نتیجه را يك بر صفر به نفع هند ساخت. اما دیری نگذشت که حسین زمانی، ملی پوش تازه وارد افغانستان در نخستین حضورش در تیم ملی، در دقیقۀ ۸۲ بازی، با یک ضربۀ قوسی از ساحۀ چپ دروازه، توپ را وارد گول هند کرد و نتیجه را مساوی ساخت.

هند با این نتیجه و کسب هفت امتیاز، جایگاه سوم را در این گروه، پس از قطر و عمان کسب کرد و مستقیماً به دور سوم راه‌یابی به جام آسیا ۲۰۲۳ صعود کرد.

افغانستان، با شش امتیاز، برای رسیدن به جام ملت های آسیا، باید منتظر نتیجۀ رقابت بحرین با هانک کانگ می ماند.

بحرین در رقابت روز سه شنبه (۲۵ جوزا) با هانک کانگ، با نتیجۀ (۴-۰) پیروز شد و راه را برای صعود تیم ملی فوتبال افغانستان به دور نهایی رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا، باز کرد.

لینک دانلود

از آنجاییکه در دو دور پسین، دوازده تیم مستقیماً به جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین راه یافته اند و قرار است ۲۴ چین باقیمانده برای کسب ۱۲ جایگاه خالی به مصاف هم بروند.

فیروز مشعوف، سخنگوی فدراسیون فوتبال افغانستان به صدای امریکا گفت که قرار است در ماه اکتوبر دوباره قرعه کشی شود و پس از آن مشخص خواهد شد که این تیم ها در کدام گروه ها و با کدام تیم ها زور آزمایی خواهند کرد.

آقای مشعوف با توجه به کارکردگی های اخیر تیم ملی فوتبال افغانستان در برابر بنگله دیش، عمان و هند، پذیرفت که به خاطر "شیوع ویروس کرونا و دور ماندن ملی پوشان افغانستان از میدان های تمرین و رقابت، در این دور افت تخنیکی در تیم وجود داشت اما فدراسیون فوتبال تلاش می کند در ماه های آینده با برگزاری رقابت های دوستانه و کمپ های تمرینی، شناخت و همسویی بهتری در میان بازیکنان ایجاد کنند."

افغانستان در این دور با تیم های بنگله دیش، عمان و هند بازی کرد که در رقابت با بنگله دیش را نیز ۱-۱ مساوی کرد و ۲-۱ به عمان باخت.

XS
SM
MD
LG