لینک های دسترسی

Breaking News

قریشی: رهبران افغانستان باید متحد شوند


شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان می‌گوید که رهبران افغانستان به خاطر یک توافق سیاسی "همه شمول و جامع" باید متحد شوند.

آقای قریشی روز دوشنبه ۱۶ اگست (۲۵ اسد) در دیدار با شماری از رهبران سیاسی افغانستان به رهبری محمد یونس قانونی، معاون پیشین ریاست جمهوری افغانستان در اسلام آباد گفت که برای حمایت از صلح و روند مصالحه در افغانستان یک "همگرایی بین المللی" ایجاد شده است.

وزیر خارجۀ پاکستان یک پیام تویتر نگاشته است که هماهنگی نزدیک برای اقدامات بعدی در افغانستان، به نفع این کشور و منطقه خواهد بود.

آقای قریشی نگاشته است: "رهبران افغان باید از مزیت همگرایی بین‌المللی برای روند صلح و مفاهمه استفاده کنند و جامعۀ جهانی نیز با رهبران افغان در تعامل باقی بمانند. تفاهم از ورای مذاکره راه پیشرفت است."

گروه طالبان که اکثریت ولایت‌های افغانستان را تصرف کرده بودند، روز یکشنبه ۱۵ وارد شهر کابل شدند؛ گروهی که به گفتۀ رهبران سیاسی افغان و مقام‌های امریکایی، از حمایت بی دریغ پاکستان برخوردار است.

وزیر خارجۀ پاکستان همچنین گفت که هدف نهایی اسلام آباد، ایجاد یک افغانستان "صلح آمیز، متحد، دموکراتیک، با ثبات و مرفه" است.

در ترکیب هیات افغان که به پاکستان سفر کرده است، میر رحمان رحمانی، محمد کریم خلیلی، محمد محقق، صلاح الدین ربانی، احمد ولی مسعود، احمد ضیا مسعود، لطیف پدرام و خالد نور نیز شامل اند.

این هیات رهبران سیاسی افغانستان دیروز به اسلام آباد رسید و قرار است تا روز چهارشنبه به خاطر ملاقات و رایزنی با مقام های پاکستانی، در پاکستان حضور داشته باشند.

XS
SM
MD
LG