لینک های دسترسی

Breaking News

اوکراین: حملات راکتی روسیه بر دونتسک ۱۵ کشته برجا گذاشت


کارمندان اطفاییه و تیم های نجات حین جستجوی افرادیکه پس از حملات راکتی روسیه در منطقهٔ چاسیف یار واقع در شرق اوکراین، در زیر آور ساختمان قسماََ تخریب شده گیر مانده اند

مقامات اوکراینی امروز دهم جولای (۱۹ سرطان) گفتند که میزایل‌های اوراگان روسی یک ساختمان مسکونی را در منطقهٔ دونتسک هدف قرار داده و جان حد اقل ۱۵ نفر را گرفت.

این در حالی است که روسیه پس از تصرف منطقهٔ لوهانسک، تلاش‌هایش را برای اشغال منطقهٔ دونتسک افزایش داده است.

ادارهٔ خدمات اضطراری اوکراین در صفحهٔ فیسبوک‌اش نگاشته است که کارمندان نجات حد اقل پنج نفر را در شهرک "چاویس‌یار" از زیر آوار بیرون کشیده اند.

پیش از این، پالوف کریلینکو، والی دونتسک در تلگرام نگاشته بود که حداقل ۳۰ نفر دیگر در زیر آوار این ساختمان چهار منزله گیرمانده اند.

بر اساس گزارش فرانس‌پرس، این ساختمان چهار طبقه‌‌ای در پی این حمله قسماً تخریب شده و تیم‌های نجات توانسته اند فقط با سه تن از گیرماندگان تماس برقرار کنند.

یکی از باشندگان محلی گفت که با فرود آمدن میزایل‌های اوراگان "همه جا تکان می‌خورد و همه چیز فرو می‌ریخت".

اردوی اوکراین امروز گفت که حملات راکتی روسی در حالی جریان دارد که نیروهای پیادۀ روسی تهاجم شان را متوقف کرده اند.

این درحالی است که روز گذشته نیز در اثر راکت‌پراگنی‌های روسیه حد اقل سه نفر در دونتسک کشته و ۲۳ نفر دیگر زخمی شدند.

ولادیمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، در جریان سخنرانی اش شب گذشته بمباران‌های گستردهٔ روسیه بر شهر‌های متعدد اوکراین را محکوم کرد.

زیلینکسی گفت که این حملات روسیه "کاملاً عمدی" بوده و "به طور هدفمند" بخش‌های مسکونی و منازل ملکی را هدف قرار می‌دهد.

رییس جمهور اوکراین ضمن تشکری از محمولهٔ تازهٔ تسلیحاتی ایالات متحده گفت که "اقدامات تروریستی" روسیه را می‌توان فقط با "تسلیحات عصری و قوی" متوقف کرد.

ایالات متحده به تازگی برای تقویت اردوی اوکراین در مقابل روسیه، بستهٔ ۴۰۰ میلیونی را تصویب کرد که سیستم‌های جدید راکتی و مهمات توپخانه‌هایی در آن شامل است که قبلاً به کیف فرستاده شده بود.

XS
SM
MD
LG