لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه:‌ عملیات‌های خود را در اوکراین افزایش می‌دهیم 


وزارت دفاع روسیه روز شنبه ۱۶ جولای (‌۲۵ سرطان)‌ اعلام کرد که به نیروی‌هایش دستور داده تا عملیات نظامی را در اوکرین افزایش دهند.

در یک اعلامیه‌ای که در صفحه انترنتی وزارت دفاع روسیه به نشر رسیده گفته شده است که سرگی شویگو، وزیر دفاع روسیه به جزوتام های نظامی دستور داده است تا عملیات خویش را برای جلوگیری از حملات در شرق اوکراین و سایر مناطق دیگر که تحت کنترول روسیه قرار دارند، افزایش دهند.

در اعلامیه آمده است که شویگو" دستور داده است تا برای جلوگیری از حملات احتمالی راکتی و توپخانه ای رژیم کیف بر تاسیسات غیرنظامی و مسکونی در دونباس و سایر مناطق دیگر اقدامات بیشتر نظامی انجام شود".

به گفتهٔ وزارت دفاع روسیه شویگو پس از استعماع گزارشات جنرالان روسی در یک مرکز سوق و اداره دستور افزایش عملیات‌ها را داده است.

این در حالیست که روسیه طی چند روز اخیر حملات میزایلی خویش را بر شهرهای اوکراین تشدید بخشیده است. مقامات در کیف میگویند ده ها تن در پی حملات اخیر روسیه کشته شده اند.

اولی سینهوبوف والی منطقهٔ خارکیف میگوید که در اثر این راکت پراگنی ها سه نفر بشمول یک خانم ۷۰ ساله کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

از سوی دیگر والنتین رزنیچنکو، والی منطقه‌ای در جنوب اوکراین گفته است که بیش از ۵۰ راکت از نوع "گراد" در شهر نیکوپول در نزدیکی دریای دنیپرو فرود آمده است که در نتیجه آن دو تن کشته شد.

مقامات اوکراینی می‌گویند که طی سه روز اخیر دست کم ۴۰ نفر در اثر این حملات راکتی در مناطق روستایی اوکراین کشته شده اند.

مقامات اوکراینی روز جمعه ۱۵ جولای ( ۲۴ سرطان) گفتند که نیروهای اوکراینی با استفاده از تجهیزات نظامی که از سوی کشور های غربی به دسترس آنها قرار گرفته است، توانستند تا ۳۰ مرکز لوژستیک نظامی نیروهای روسی را در جریان چند هفته اخیر از بین ببرند، که با این اقدام میزان توانایی حملات راکتی روسیه را بر اوکراین به طور قابل توجهی کاهش داده اند.

XS
SM
MD
LG