لینک های دسترسی

Breaking News

ادامۀ اصلاحات؛ عربستان رقابت جهانی گلف بانوان را میزبانی می‌کند


عربستان سعودی برای برگزاری نخستین رقابت جهانی گلف بانوان در این کشور آماده می‌شود و قرار است در این مسابقات که از ۱۲ تا ۱۵ نومبر در شهر جده برگزار می‌شود، ستاره‌های بزرگ و بازیکنان حرفه‌ای این رشته ورزشی حضور یابند.

این رقابت جهانی، از زیرمجموعه‌های "تور بانوان اروپا" است و برای نخستین بار در عربستان سعودی برگزار می‌شود. پس از مسابقات "اوپن بریتانیا" و "اوپن اسکاتلند"، این رقابت بیشترین جایزه نقدی را به برنده اهدا کرده و سومین رویداد پردرآمد گلف بانوان محسوب می‌شود.

قرار بود این مسابقات در ماه مارچ برگزار شود؛ اما همه‌گیری کروناویروس آن را به تعویق انداخت.

فدراسیون گلف عربستان سعودی گفته است که انتظار می‌رود بیش از ۱۰۰ ورزشکار زن در این رقابت جهانی شرکت کنند.

پس از این رقابت جهانی، قرار است در عین محل مسابقات دیگری با شرکت بازیکنان تیم ملی گلف بانوان عربستان سعودی و شماری از بازیکنان حرفه‌ای و آماتور این رشته برگزارشود.

این دو‌ رقابت جهانی گلف زنان، سومین و چهارمین مسابقات حرفه‌ای است که در دو‌ سال اخیر در عربستان سعودی برگزار می‌شود. پیش از این، رقابت‌های جهانی گلف مردان در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ با حضور بازیکنان مشهور این رشته ورزشی در عربستان برگزار شده بود.

عربستان سعودی در سال‌های اخیر میزبان رویدادهای ورزشی معتبری مانند مسابقات بوکس، فوتبال، تنیس، و کشتی کچ بوده است و برخی از ورزشکاران مشهور ‌و تیم‌های بزرگ خارجی‌ به این کشور سفر کردند.

اکثر این رقابت‌‌ها در رده مردان بوده است؛ امامقامات سعودی تلاش می‌کنند که مسابقات ورزشی بیشتری با حضور زنان برگزار کنند و در این زمینه نیز فعال باشند.

از هنگام آغاز اصلاحات بنیادی محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، رویدادهای فرهنگی، هنری، و‌ ورزشی زیادی در آن کشور برگزار شده است و بسیاری از قوانین مذهبی و محافظه‌کارانه، به ویژه در حوزه زنان، تغییر کرده است.

رقابت جهانی گلف بانوان در عربستان سعودی از چندین شبکه ورزشی در کشورهای مختلف پخش می‌شود و انتظار می‌رود که با توجه به حضور ستاره‌های برجسته این رشته ورزشی، بینندگان زیادی داشته باشد.

XS
SM
MD
LG