لینک های دسترسی

Breaking News

دومین روز جرگۀ مشورتی صلح؛ کمیته‌ها به کار شان آغاز کردند


کمیسیون برگزاری جرگۀ مشورتی صلح می‌گوید که در دومین روز این جرگۀ، برخی کمیته‌ها کار روی اجندای اصلی شان را آغاز کرده اند.

جرگه مشورتی صلح زیر تدابیر شدید امنیتی با حضور رئیس جمهور، شماری از سران جهادی، برخی سیاستمداران و نمایندگان مردم روز دوشنبه ( نهم ثور) آغاز شد.

ضیا الحق امرخیل، یکی از اعضای کمیسیون برگزاری جرگۀ مشورتی صلح روز سه‌ شنبه (۱۰ ثور) به صدای امریکا گفت که در دومین روز این جرگه رئیس و منشی‌های ۵۱ کمیته کاری توسط اعضای این جرگۀ انتخاب شده و برخی اعضای این کمیته‌ها به کار شان شروع کرده اند.

آقای امرخیل افزود که انتظار می‌رود در جریان امروز تمامی هیات اداری، معاونان و منشی‌های این جرگه مشورتی، توسط آعضای آن انتخاب شوند.

وی افزود: "برخی از کمیته‌ها کار شان آعاز کردند، صحبت‌ها در باره اجندای اصلی آغاز شده است، انشاه الله که فردا و پس‌فردا تمامی موضوعات مطابق تقسیم اوقات پیش خواهد رفت".

رئیس جمهور افغانستان، روز گذشته عبدالرب رسول سیاف را به عنوان رئیس جرگه مشورتی صلح معرفی کرد. آقای غنی در مراسم گشایش جرگه مشورتی صلح گفت که پس از شنیدن مشوره‌های نمایندگان مردم در این جرگه، مسیر حرکت حکومت را عیار خواهد کرد.

در این جرگه ۳۲۰۰ نفر از سراسر افغانستان اشتراک کرده اند که ۳۰درصد آنان را زنان تشکیل میدهند که قرار است اعضای این جرگه در سه روز پیشرو حد و مرز‌های گفتگو با طالبان را مشخص سازند.

تدابیر شدید امنیتی برای برگزاری این جرگه از چند روز بدین سو توسط نهادهای امنیتی روی دست گرفته شده و در حال حاضر تمامی جاده‌های منتهی به خیمه لوی‌جرگه مسدود است.

XS
SM
MD
LG