لینک های دسترسی

Breaking News

پمپیو خواستار تسریع برگزاری نشست قطر شد


مایک پمپیو، وزیر خارجه ایالات متحدۀ در گفتگوی تلفونی با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان ضمن ابراز تاسف از تعویق نشست، "بین الافغانی" قطر، خواستار تسریع برگزاری این نشست شده است.

وزارت خارجه امریکا در اعلامیه‌ای گفته است که در این گفتگو ناوقت روز شنبه (۲۰ اپریل) آقای پمپیو نشست قطر را فرصت مناسب در روند گفتگوهای صلح افغانستان عنوان کرده است.

در این اعلامیه آمده است: "آقای پمپیو تمامی طرف‌ها را تشویق کرد که به این روند سرعت ببخشند و با شرکت کنندگان نشست قطر به تفاهم برسند تا به زودی فرصت گفتگوهای "بین الافغانی" در دوحه فراهم شود".

در همین حال، رییس اجرائیه حکومت افغانستان مدیریت نادرست را دلیل برهم خوردن نشست قطر عنوان کرده است.

عبدالله عبدالله که روز دوشنبه (۲۲ اپریل) در نشست شورای وزیران صحبت می‌کرد گفت: "متاسفانه به نسبت سوء مدیرتی که صورت گرفت یک زمینه که برای گفتگو و بحث در قطر ایجاد شده بود که برهم خورد."

رئیس اجرائیه افغانستان تاکید کرد که مردم افغانستان این آمادگی را دارد تا هنگامی که زمینه چنین گفتگوها فراهم شود، از آن استفاده کند.

قرار بود نشست قطر به تاریخ ۱۹ تا ۲۱ ماه جاری میلادی در دوحه، پایتخت قطر برگزار شود؛ اما ریاست جمهوری افغانستان روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که این نشست توسط حکومت قطر لغو شد.

XS
SM
MD
LG