لینک های دسترسی

Breaking News

صدور حکم علیه مشاور سابق ترمپ به تعویق انداخته شد


یک قاضی محکمۀ فدرال در ایالت متحده، صدور حکم علیه مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهور ترمپ، را برای سه ماه به تعویق انداخت.

هدف از تصمیم محکمه اینست تا مایکل فلین در روند تحقیقات در مورد مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهور سال ٢٠١٦ ایالات متحده و تبانی ممکن نزدیکان ترمپ با روس ها، همکاری بیشتر کند.

فلین به دروغ گویی در مورد تماس هایش با سفیر روسیه در واشنگتنمتهم است. آقای فلین به جرم خود در این قضیه اعتراف کرده ‌است.

قاضی فدرال در شهر واشنگتن.دی.سی به روز سه شنبه جرایم مایکل فلین را بسیار جدی توصیف کرد و حتی گفت که نمیتواند انزجار خود را از آن پنهان بکند.

محاکمۀ مایکل فلین فصل تازۀ در روند تحقیقات مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده محسوب میشود.

در سلسلۀ این تحقیقات، هفته گذشته مایکل کوهن، وکیل مدافع سابق دونالد ترمپ، در ارتباط به تخلف از قانون انتخابات و دروغگویی به کانگرس، به سه سال زندان محکوم شد.

مایکل کوهن، بر این نیز اعتراف کرده بود که بخاطر خاموش نگهداشتن دو زن که ادعای مقاربت جنسی با ترمپ را داشتند، از بودجه کمپاین انتخاباتی سال ٢٠١٦ پول پرداخت کرده بود.

مهم ‌ترین اتهامات علیه کوهن، جرایم مالی و نیز پرداخت حق‌السکوت به دو زنی بود که ادعا داشتند با دونالد ترمپ رابطه جنسی داشتند ولی در جریان مبارزات انتخاباتی آقای ترمپ در این باره چیزی نگفتند.

رئیس جمهور دونالد ترمپ همواره همدستی میان کارزار انتخاباتی خود را با روسیه و تحقیقات در این مورد را یک دسیسه خوانده است.

XS
SM
MD
LG