لینک های دسترسی

Breaking News

وکیل مدافع ترمپ علیۀ خود ترمپ اعتراف کرد


دوتن از همکاران پیشین اما نزدیک به دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، در ارتباط به ارتکاب جرایم جدی، مقصر شناخته شده اند.

این دو، پال منفورت، رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترمپ در انتخابات ٢٠١٦ امریکا و مایکل کوهن، وکیل مدافع سابق آقای ترمپ استند.

مایکل کوهن دیروز به ارتکاب تقلب بانکی، مالیاتی و به تخطی از قانون مصارف مبارزات انتخاباتی و همچنان به پرداخت پول برای دو خانمی که ادعای داشتن روابط نامشروع را با دونالد ترمپ کرده اند، اعتراف کرد.

مایکل کوهن گفته است که او این پول را در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایالات متحده، به هدایت دونالد ترمپ که در آن زمان کاندید بود، پرداخته است.

رودی جولیانی، وکیل مدافع فعلی رئیس جمهور ترمپ این اظهارات مایکل کوهن را رد کرده و او را یک شخص دروغگو توصیف کرده است.

از راست به جپ – پال منفورت، دونالد ترمپ و مایکل کوهن
از راست به جپ – پال منفورت، دونالد ترمپ و مایکل کوهن

در عین حال، پال منفورت نیز دیروز از سوی یک هیئت منصفه به ارتکاب تقلبات بانکی و مالیاتی مقصر شناخته شد. اگرچه پال منفورت به ١٨ مورد جرمی متهم بود، اما هیئت منصفه پس از چهار روز غور و بررسی توانست که تنها منفورت را در هشت مورد جرمی مقصر تلقی کند.

انتظار میرود که در دور بعدی محاکمۀ پال منفورت که قرار است در ماۀ سپتمبر صورت گیرد، خدمات قبلی او که به جانبداری از حکومت طرفدار روسیه در اوکراین انجام داده است، بررسی شود.

از جانب هم، پال منفورت در یک جلسۀ که قبل از انتخابات ٢٠١٦ میان نزدیکان ترمپ و یک حقوقدان روسی در ترمپ تاور صورت گرفته بود، نیز اشتراک داشت.

بر اساس گزارش ها این حقوقدان روسی به نزدیکان ترمپ پیشنهاد ارایۀ معلومات تخریب کننده در مورد هیلری کلنتن، رقیب انتخاباتی دونالد ترمپ را کرده بود.

تحلیلگران به این باور اند که نسبت به قضیۀ پال منفورت، اعترافات مایکل کوهن، میتواند عواقب جدی برای رئیس جمهور ترمپ داشته باشد.

وکیل مدافع ترمپ علیۀ خود ترمپ اعتراف کرد
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

اعترافات به عملکردهای غیرقانونی از جانب همکاران سابق اما نزدیک به دونالد ترمپ در حالی صورت میگیرد که کمتر از سه ماه به انتخابات میان دوره یی یا کانگرس باقی مانده است.

در این انتخابات هردو حزب جمهوریخواه یا حزب مرتبط به رئیس جمهور ترمپ و حزب مخالف یا دموکرات تلاش دارند تا اکثریت کانگرس را در کنترول خود داشته باشند.

تحلیلگران میگویند افشا شدن فساد در میان همکاران نزدیک دونالد ترمپ ممکن در حالی حاضر بر حامیان او اثرگذار نباشد، اما می افزایند که افزایش این فشار نه تنها انتخابات میان دوره یی بلکه میتواند که حتی انتخاب مجدد دونالد ترمپ را به حیث رئیس جمهور نیز دشوار بسازد.

XS
SM
MD
LG