لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات سربازان افغان و طالبان در بادغیس


وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده است که در اثر حملات طالبان هفت نظامی افغان در ولایت بادغیس کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

این وزارت روز چهارشنبه ۲۴ جون (چهارم سرطان) گفته است که جنگجویان طالبان دیشب بر نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در روستای "اکازی" ولسوالی بالامرغاب حمله کرده اند که این درگیری‌ها برای چندین ساعت ادامه داشت.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی به صدای امریکا گفت که حملات طالبان توسط نظامیان افغان در این ولسوالی دفع شده و همچنان تلفات سنگین بر جنگجویان این گروه وارد شده است.

به گفته آقای امان تا اکنون جسد بیش از ۱۰ جنگجوی طالب در میدان جنگ باقی مانده و شمار دیگر آنان زخمی شده اند.

این در حالی است که شورای امنیت ملی و وزارت داخلۀ افغانستان در تازه‌ترین مورد اعلام کرده اند که طالبان در سه هفته گذشته، ۴۶۲ نظامی افغان را کشته و ۷۴۹ تن دیگر را زخمی کرده اند.

تلفات غیرنظامیان در جوزجان

همزمان با تلفات نظامیان افغان و طالبان در بادغیس، وزارت داخلۀ افغانستان از کشته شدن شش غیرنظامی در اثر انفجار ماین کنار جاده در ولایت جوزجان خبر داده است.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت به خبرنگاران گفت که در این رویداد یک غیرنظامی دیگر زخمی شده است.

به گفته آقای آرین این رویداد ناوقت دیروز در روستای "فروک قلعه" از مربوطات ولسوالی مردیان ولایت جوزجان به وقوع پیوسته است.

سخنگوی وزارت داخله افزود که این ماین توسط جنگجویان طالبان به هدف آماج قرار دادن نظامیان افغان جاسازی شده بود که از غیرنظامیان قربانی گرفته است.

طالبان تا اکنون در مورد درگیری‌ها در بادغیس و انفجار ماین در جوزجان ابراز نظر نکرده اند.

پیش از این شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرده بود که تنها در هفته گذشته، ۴۲ غیرنظامی توسط جنگجویان طالبان کشته و ۱۰۵ تن دیگر زخمی شده اند.

به گفتۀ این شورا، بسیاری این غیرنظامیان در نتیجۀ ماین‌های کنار جاده و گلوله‌باری مستقیم طالبان کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG