لینک های دسترسی

Breaking News

حملات طالبان در نیمروز و کندز؛ '۲۴ نظامی افغان کشته شدند'


عکس: آرشیف

مقام‌های محلی ولایت نیمروز می‌گویند که در پی حملات طالبان بر یک پایگاه نظامی در ساحهٔ "دهمزنگ" که میان ولسوالی‌های خاشرود و دلارام موقعیت دارد، ۲۰ منسوب اردوی ملی کشته شده اند.

جلیل وطندوست، ولسوال خاشرود این ولایت روز جمعه ۲۳ اکتوبر (دوم عقرب) به صدای امریکا گفت که طالبان در این حمله شش سرباز دیگر اردوی ملی را با خود برده اند.

او افزود که تلاش‌های بزرگان قومی برای آزادسازی سربازان اسیر شده اردوی ملی از نزد طالبان آغاز شده است.

تلفات نظامیان افغان در کندز

مقام‌های محلی ولایت کندز می‌گویند که در اثر حملات طالبان در این ولایت چهار تن از نیروهای امنیتی افغان کشته و سه تن دیگر آنان زخمی شده اند.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز به صدای امریکا گفت که این نیروها در پی حملات طالبان در ولسوالی‌های دشت ارچی و خان‌آباد این ولایت کشته و زخمی شده اند.

آقای مرادی افزود: "شب گذشته حملۀ طالبان در ولسوالی دشت ارچی خنثی شد و آن‌ها تلفات سنگینی را متحمل شدند...همچنان طالبان در منطقه تندورسازى ولسوالی خان‌آباد نیز حمله کرده که نیروهای امنیتی از این ساحه عقب‌‌نشینی تاکتیکی کرده اند."

آقای مرادی افزود که در این درگیری‌ها تلفات زیادی به جنگجویان طالبان وارد شده، اما تا اکنون شمار دقیق آن روشن نیست.

طالبان تا اکنون در مورد این درگیری‌ها در نیمروز و کندز ابراز نظر نکرده اند.

این در حالی است که مقامات امریکایی و ناتو بارها خواستار کاهش خشونت و تامین آتش‌بس در افغانستان شده اند.

حکومت افغانستان می‌گوید که گروه طالبان در این اواخر حملات شان را در سراسر افغانستان در حالی افزایش داده اند که بر اساس توافقنامه دوحه، بیش از ۶۱۰۰ زندانی این گروه را رها کرده است.

زلمی خلیلزاد، نمایندهٔ ویژه ایالات متحده برای مصالحهٔ افغانستان نیز به تازگی گفته است که تشدید خشونت‌ها برای امتیازطلبی در مذاکرات صلح "بسیار خطرناک" است.

XS
SM
MD
LG