لینک های دسترسی

Breaking News

مبتلایان کروناویروس در افغانستان به مرز ۳۹ هزار نفر رسید


وزارت صحت عامۀ افغانستان از آزمایش ۲۶۵ واقعه مشکوک کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده که از میان نتایج ۱۷ مورد مثبت بوده است.

معصومه جعفری، معاون سخنگوی این وزارت امروز پنجشنبه۱۷ سپتمبر (۲۷ سنبله) با فرستادن پیامی به رسانه‌ها گفت که با موارد جدید رقم مجموعی مبتلایان کووید۱۹ در افغانستان به ۳۸هزار و ۸۷۲ نفر رسید.

همچنان خانم جعفری افزود که طی شبانه‌روز گذشته دو فرد مبتلا به کروناویروس بهبود یافته که با این حساب از آغاز شیوع این ویروس در افغانستان تا اکنون ۳۲هزار و ۵۰۵ بیمار کووید۱۹ دوباره صحت‌یاب شده اند.

بر اساس معلومات وزارت صحت، به تازگی هیچ مورد مرگ ناشی از کروناویروس در افغانستان ثبت نشده؛ اما این ویروس تا اکنون ۱۴۳۲ نفر را به کام مرگ فرستاده است.

کابل با ثبت ۵۲۲ واقعه، هرات با ۲۳۹ مورد و بلخ با ۸۶ واقعه به ترتیب در جایگاه اول تا سوم ولایات با بیشترین واقعات مرگ ناشی از کروناویروس قرار دارند.

کروناویروس در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و سپس به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل گشت.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده امریکا، تا پنجشنبه ۱۷ سپتمبر (۲۷ سنبله) نزدیک به ۹۴۱ هزار بیمار کووید۱۹ در سراسر جهان جان باخته و اضافه از ۲۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر دیگر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG