لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا در نظر دارد واکسین کووید۱۹ را فوراً پس از صدور جواز توزیع کند


حکومت ایالات متحده در نظر دارد که در جریان یک روز پس از صدور جواز استفاده به واکسین کووید۱۹، به توزیع این واکسین آغاز کند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که مقام‌های وزارت‌‌های صحت و خدمات بشری و دفاع ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۶ سپتمبر (۲۶ سنبله) در تماس با خبرنگاران و سپس با نشر اسنادی در مورد طرح توزیع واکسین به ایالت‌ها معلومات دادند.

یکی از این مقام‌ها گفت که هدف این است که انتقالات واکسین در جریان ۲۴ ساعت پس از اخذ جواز، به سمت مراکز تطبیق واکسین آغاز شود.

حکومت فدرال ایالات متحده با در نظرداشت سفارشات ادارۀ وقایه و کنترول امراض امریکا در مورد جمعیت به شدت نیازمند به واکسین در سرتاسر این کشور، سهمیۀ واکسین را به هر ایالت مشخص خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که حکومت ایالات متحده رهنمودهایی را در زمینۀ توزیع و اولویت‌دهی واکسین دنبال خواهد کرد که از سوی یک گروه متخصصان مستقل ایجاد شده است؛ زیرا در آغاز شمار واکسین محدود و همزمان برای همگان قابل دسترس نخواهد بود.

مقام‌های امریکایی گفته‌اند که شمار محدود واکسین‌های کروناویروس تا اوایل دسمبر قابل دسترس خواهد بود و رفته رفته تا اوایل سال ۲۰۲۱ دسترسی به این واکسین در سرتاسر امریکا افزایش خواهد یافت.

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده روز سه شنبه گفت که واکسین کروناویروس تا چند هفتۀ دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت. آقای ترمپ که نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا است، چندی پیش گفته بود که واکسین کروناویروس تا پیش از انتخابات در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.

مقام‎های امریکایی گفته اند که هم اکنون کار جریان دارد تا بر کسانیکه واکسین کووید۱۹ را دریافت می‌کنند، هیچ هزینه‌ای نیاید.

XS
SM
MD
LG