لینک های دسترسی

Breaking News

داعش مسوولیت حملۀ کابل را بر عهده گرفت


هدف مهاجم کاروان نیروهای خارجی بوده است

گروه دولت اسلامی یا داعش مسوولیت حملۀ مرگبار روز چهار شنبه در کابل را بر عهده گرفت، حملۀ که در نتیجۀ آن هشت نفر کشته شد.

داعش طی اعلامیۀ گفته است که یکی از تندروان انتحار کنندۀ آن گروه مواد انفجاری را که در داخل یک موتر جا به جا کرده بود، در نزدیکی سفارت ایالات متحده در کابل منفجر کرد. هدف این حمله، کاروان قوای بین المللی مستقر در افغانستان بود.

مقامات صحی گفته اند که قربانیان، افراد ملکی اند. علاوه بر هشت کشته، ۲۸ نفر دیگر در حملۀ صبح چهار شنبه زخمی گردید. در میان زخمیان، سه نیروی امریکایی نیز شامل اند.

وزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید، حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح امروز در نتیجۀ یک حمله انتحاری در مربوطات حوزه نهم امنیتی شهر کابل، هشت تن کشته و ۲۵ تن دیگر زخمی شدند.

این حمله انتحاری در ساحۀ مکروریان دوم در مقابل یک هوتل به نام "خورشید" به وقوع پیوسته است.

نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان، به صدای امریکا گفت "متأسفانه این حمله تلفاتی هم دارد، هشت تن شهید و ۲۵ تن دیگر زخمی شده اند، تماماً افراد ملکی و غیرنظامی اند".

او افزود که این حمله با استفاده از موتر مملو از مواد انفجاری انجام شده است و هدف آن کاروان از نیروهای بین‌المللی بود که از ساحه می‌گذشت.

مأموریت حمایت قاطع در افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که حوالی ساعت هشت صبح امروز، یک مهاجم انتحاری، کاروان موترهای نیروهای ائتلاف را که از ساحه می‌گذشت، هدف قرار داد.

دگروال ویلیون سیلون، سخنگوی مأموریت حمایت قاطع، گفته است که در این حمله، سه منسوب نیروهای خارجی جراحت سطحی برداشته اند که اکنون در شفاخانۀ مأموریت حمایت قاطع تحت درمان قرار دارند.

به گفتۀ وی، وضعیت زخمیان نیروهای خارجی، نگران‌کننده نیست.

محمد اسماعیل کاووسی، رئیس نشرات وزارت صحت عامۀ افغانستان اما گفت که در این حمله هفت تن جان باخته و ۲۶ تن دیگر زخم برداشته اند.

پس از وقوع حمله، جاده‌های منتهی به محل وقوع رویداد از سوی نیروهای امنیتی مسدود شده است.

XS
SM
MD
LG