لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار انتحاری در پاکستان جان چهار نفر را گرفت 


مقامات در ایالت خیبرپشتونخوا پاکستان می‌گویند که یک حمله کنندهٔ انتحاری موتر مملو از مواد انفجاری‌اش را در یک پوستهٔ تلاشی پولیس انفجار داد و جان چهار نفر را گرفت.

رسول داراز، یک مقام محلی پولیس گفت که در این حمله که در لیاقت بازار وزیرستان شمالی صورت گرفت، دو تن از نیروهای نظامی، یک منسوب پولیس و یک غیرنظامی کشته شدند.

داراز افزود: "به نظر می‌رسید که حمله کننده می خواست به جای دیگری برود اما زمانی که توسط پولیس توقف داده شد، حین تلاشی موتراش را انفجار داد."

در اثر این حمله حد اقل پنج نفر دیگر زخمی شدند.

تا اکنون مسوولیت این حمله را هیچ گروهی بر عهده نگرفته، اما تحریک طالبان پاکستان در این منطقه فعالیت دارد و در گذشته مسوولیت حملات مشابه را بر عهده گرفته است.

این در حالی است که روز گذشته در اثر حملهٔ تندروان گروه تحریک طالبان پاکستان، شش تن از محافظین امنیتی یک دستگاه استخراج نفت و گاز یک شرکت هنگری در ناحیهٔ هنگوی ایالت خیبرپشتونخوا کشته شدند.

روز دوشنبه، در یک خبر دیگر، مقامات گفتند که تندروان ناشناس نه صنف درسی را در دو مکتب دخترانه در وزیرستان شمالی با انفجار مواد منفلقه تخریب کردند.

وزیرستان شمالی از لحاظ تاریخی لانهٔ تندروان بوده و همواره هدف اردوی پاکستان و حتا حملات طیاره‌های بدون سرنشین ایالات متحده در جریان ۲۰ سال گذشته، قرار گرفته است.

جنگجویان تحریک طالبان پاکستان زمانی بر بخش‌هایی از شمال‌غرب پاکستان تسلط داشتند، اما اردوی پاکستان با راه اندازی یک عملیات پاکسازی در سال ۲۰۱۴، آنها را از آن مناطق خارج کردند.

XS
SM
MD
LG