لینک های دسترسی

Breaking News

برای تامین امنیت روزهای عید قربان تدابیر شدید گرفته شده است-طالبان


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

وزارت داخلۀ حکومت طالبان می‌گوید که به مناسب روزهای عید قربان در سراسر افغانستان تدابیر شدید امنیتی گرفته شده است.

عبدالنافع تکور، سخنگوی این وزارت امروز پنجشنبه هفتم جولای (۱۶ سرطان) با فرستادن پیامی به خبرنگاران گفت که برای تامین امنیت مردم در روزها و شب‌های عید، نیروهای امنیتی طالبان تلاش خواهند کرد.

او افزود: "نیروهای امنیتی وزارت داخله برای مصوونیت هم‌وطنان خود هر زمانی آماده است و برای اینکه هم‌وطنان شب‌های عید را به خوشی سپری کنند، نیروهای بیدار و دلیر ما شب و روز برای تامین امنیت کوشش خواهند کرد".

وزارت داخلۀ طالبان از مردم خواسته است که با دیدن تحرکات مشکوک، آن را به نیروهای امنیتی طالبان اطلاع بدهند.

در همین حال محکمۀ عالی طالبان گفته است که روز جمعه ۱۷ سرطان روز عرفه و شنبه نخستین روز عید اضحی است. این محکمه روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه را به مناسبت عید قربان در سراسر افغانستان رخصتی عمومی اعلام کرده است.

از سوی دیگر رییس‌الوزرای طالبان گفته است که مردم در مساجدی که نماز جمعه برگزار می‌شود، نماز عید را نیز ادا کنند.

در ادای نماز عید فطر هبت‌الله اخندزاده، رهبر گروه طالبان، در انظار عام در مسجد عیدگاه ولایت کندهار حضور یافت اما به نمازگزاران پشت گردانده و پیام تبریکی عید داد اما معلوم نیست که آیا او برای ادای نماز عید قربان حضور یافته و آیا اینبار چهره‌اش را به مردم نشان خواهد داد یا نه؟

رهبر طالبان در "گردهمایی بزرگ علمای افغانستان" نیز حضور یافت، اما یکبار دیگر پشت خود را به سمت اشتراک کنندگان گردانده سخنرانی کرد.

XS
SM
MD
LG