لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان حداقل ۱۰ کارمند انتخابات بغلان را به گروگان گرفته اند


مسوولین دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در ولایت بغلان از گروگان گیری ۱۰ کارمند این کمیسیون ازسوی طالبان خبر می‌دهند.

عبدالقاهر صافی، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات بغلان، می‌گوید گروه طالبان روزگذشته ۴۵ کارمندان این کمیسیون را در ولسوالی برکه این ولایت به گروگان گرفته بود، اما ۳۵ تن آنان آزاد شدند.

درهمین حال مقام‌های امنیتی بغلان می‌گویند که ده کارمند ربوده شده ازسوی طالبان به منطقه تنگی‌مرچ ولسوالی برکه این ولایت انتقال داده شده اند.

محمدعلی ابراهیمی، فرمانده پولیس ولسوالی برکه ولایت بغلان، می‌گوید از سرنوشت اینکارمندان اطلاعی در دست نیست، اما طالبان درتماس به کارمندان انتخابات هشدار داده اند که اگر در روند انتخابات فعالیت کنند، مجازات خواهند شد.

آقای ابراهیمی گفت: " روز گذشته کارمندان کمیسیون انتخابات را که قرار بود برای روز انتخابات کارکنند و درساحه خود طالبان رفته بودند، ازسوی طالبان ربوده شدند و آنها را به تنگی مرچ انتقال داده اند و برای یک تعداد هم اخطار داده اند که به انتخابات کار نکنند. برای فعلا شانزده یا بیست نفر نزد طالبان اسیر اند."

پولیس بغلان می‌گوید هم‌زمان با این رویداد صبح روز جمعه طالبان پدر ومادر مسوول یک مرکز رای‌دهی را ازاین ولسوالی با خود بردند.

براساس آمار دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در بغلان هشت مرکز رای‌دهی در ولسوالی برکه این ولایت مشخص شده است که در روز انتخابات باز خواهد بود و مواد اساسی نیز به این مراکز رای‌دهی فرستاده شده است.

با این حال گروه طالبان تاهنوز درباره چگونگی این رویداد به رسانه‌ها ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG