لینک های دسترسی

Breaking News

ذبیح الله مجاهد: حکومت همه‌شمول تشکیل خواهیم کرد 


ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در نخستین کنفرانس مطبوعاتی‌اش در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت گفت که رهبری طالبان در تلاش ایجاد یک حکومت همه‌شمول است که تمامی افغان‌ها نمایندۀ خود را در آن ببینند.

این سخنگوی طالبان که پیش از هیچ زمانی به شکل حضوری در مقابل رسانه‌ها قرار نگرفته بود، در یک کنفرانس مطبوعاتی که از طریق رسانه‌های مختلف به صورت زنده نشر شد، گفت که افغانستان دارای یک حکومت "قوی و اسلامی" خواهد بود، اما در مورد چگونگی آن سیاستمداران افغان تصمیم خواهند گرفت.

او افزود که گروه طالبان تلاش دارند مخالفین خویش را قناعت بدهند تا در حکومت با آینده با آنان یکجا باشند.

این سخنگوی طالبان همچنان افزود که این گروه در حملات انتقاجویانه نیستند و به هیچ کسی، بشمول کارمندان دولتی و ترجمانان نیروهای خارجی آسیب نخواهند رساند. او علاوه کرد که رهبری آنان عفو عمومی را اعلام کرده است و به همین دلیل نمی‌خواهند با هیچ کسی "دشمنی" نگهدارند.

آقای مجاهد در پاسخ به سوالی در مورد بیرون شدن تسلیحات و تجهیزات نظامی از افغانستان ادعا کرد که بر تمامی مرز‌های افغانستان کنترول دارند و اجازه نخواهند داد که حتی "یک میل" تفنگ هم از افغانستان بیرون شود.

این در حالی است که گزارش‌هایی در مورد بیرون شدن تجهیزات و تسلیحات نظامی از مرز‌های افغانستان در رسانه‌های اجتماعی نشر شده است.

ذبیح الله مجاهد به خبرنگاران داخلی و خارجی در کابل گفت که زنان بخش مهم جامعۀ افغانستان است و مطابق به قانون اسلام به آنان حق تحصیل و کار داده خواهد شد. او افزود که در بخش پولیس، طبابت، سارنوالی و سایر بخش‌ها به زنان نیاز است و آنان در این بخش کار خواهند کرد.

سخنگوی طالبان از جامعهٔ جهانی خواست تا در فراهم آوری کشت بدیل، مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر با افغانستان کمک کند.

او ادعا کرد که در سال ۲۰۰۱،‌ زمانی که طالبان در قدرت بودند، میزان کشت کوکنار در افغانستان به صفر رسیده بود و اکنون نیز تلاش خواهد شد تا یک بار دیگر به صفر برسد. حالانکه بر اساس گزارش‌ های بین المللی افغانستان در رژیم طالبان بزرگترین تولید کنندۀ مواد مخدر در جهان بود.

XS
SM
MD
LG