لینک های دسترسی

Breaking News

اخاذی در شاهراه‌های افغانستان؛ ۱۸۶ منسوب پولیس برکنار شد


پس از اعتصاب کاری رانندگان موترهای باربری و بستن شاهراه کابل - قندهار و قندهار – هرات به دلیل "اخاذی و رفتار نامناسب" پولیس، وزارت داخلۀ افغانستان از برکناری ۱۸۶ منسوب پولیس خبر داد.

مسعود اندرابی، وزیر داخلۀ این کشور روز شنبه ۲۰ فبروری (دوم حوت) در صفحۀ تویترش نگاشت که ۱۳۵ تن این نیروها از شاهراه‌ها و ۵۱ منسوب دیگر پولیس از دروازه‌های کابل برکنار شده اند.

آقای اندرابی افزود که این تصمیم پس از شکایات مسوولان موترهای باربری و اتحادیه‌های ترانسپورتی اتخاذ شده است.

وزیر داخله گفت که مشکل اخازی‌ پولیس در شاهراه‌ها را به گونۀ جدی تعقیب می‌کند. او تاکید کرده که معین ارشد امنیتی وزارت داخله با تیم‌های موظف برای توسعۀ اصلاحات در این بخش کار‌ می‌کند.

اعتصاب کاری رانندگان موترهای باربری در مسیر کابل – قندهار و قندهار – هرات از سه هفته به این‌سو ادامه دارد و آنان در روزهای اخیر، حتا جلو رفت و آمد بس‌های مسافربری را نیز گرفته اند.

وزیر داخلۀ افغانستان همچنان روز گذشته در دیدار با مسوولان موترهای باربری و اتحادیه‌های ترانسپورتی گفته بود که به قوماندانان امنیه ولایات دستور داده شده تا موضوع رسیدگی به مشکلات شاهراه‌های بزرگ این کشور را در اولویت کار خود قرار دهند.

با ادامۀ اعتصاب کاری رانندگان و توقف موترهای حامل اموال تجارتی در بنادر افغانستان، مسوولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری این کشور گفته اند که برعلاوۀ بهای مواد خوراکی، نرخ مواد نفتی و گاز نیز در این کشور افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG