لینک های دسترسی

Breaking News

شارژدافیر سفارت امریکا برای افغانستان جهت اشتراک در 'گفتگوی امنیتی هرات' وارد تاجیکستان شد


کرن دکر، شارژدافیر سفارت ایالات متحده برای افغانستان

کرن دکر، شارژدافیر سفارت ایالات متحده امریکا برای افغانستان، می‌گوید که برای اشتراک در "گفتگوی امنیتی هرات" به تاجیکستان رفته است.

خانم دکر روز سه‌شنبه ۲۹ نومبر (هشتم قوس) در تویترش نگاشته است که گفتگوی امنیتی هرات یک فرصت عالی برای تبادل نظر در مورد وضعیت افغانستان با نمایندگان افغانستان، تاجیکستان، کشورهای منطقه و اتحادیه اروپا است.

او نگاشته است: "من اینجا هستم تا گوش کنم، اما آماده خواهم بود که حمایت قاطع ایالات متحده از افغان‌ها و افغانستان صلح آمیز با خود و همسایگانش، را تکرار کنم."

دهمین نشست امنیتی هرات، زیر نام "نظام سیاسی همه‌شمول: الگوها و نقشه‌ٔ راه" امروز سه‌شنبه، در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، آغاز شده است.

انستیتیوت مطالعات استراتیژیک افغانستان که برگزارکننده این نشست است، می‌گوید که ۱۲۰ مهمان، به شمول سفیران و نمایندگان ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ۲۰ کشور و سازمان بین‌المللی را در دهمین دور از گفتگوهای امنیتی هرات دعوت کرد‌ه است.

در اعلامیه‌ای این انستیتیوت آمده است که هدف دهمین دور این گفتگوها فراهم‌شدن فرصت گفتگو در مورد آیندهٔ افغانستان و فرصت جلب‌ توجه جهان برای حل بحران این کشور است.

این انستیتیوت به منظور نزدیک‌کردن دیدگاه‌ها و نسخه‌های متفاوت برای گشودن گره پیچیده منازعهٔ افغانستان، نخستین همایش را زیر نام "گفتگوهای امنیتی هرات" در ماه اکتوبر ۲۰۱۲ میلادی در شهر هرات برگزار کرد.

انستیتیوت مطالعات استراتیژیک افغانستان گفته است که دهمین دور گفتگوی امنیتی هرات برای دو روز-هشتم و نهم قوس- در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، ادامه خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG