لینک های دسترسی

Breaking News

انتقال مواد انتخاباتی به ولایات آغاز می‌شود


کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که قرار است روند انتقال مواد انتخاباتی به ولایات سر از روز جمعه ۳۰ اگست (۸ سنبله) آغاز شود.

عبدالعزیز ابراهیمی، یکی از سخنگویان این کمیسیون به صدای امریکا گفت که کارمندان این اداره مصروف بسته‌بندی مواد حساس و غیرحساس انتخاباتی اند تا برای انتقال به ولایات آماده باشند.

آقای ابراهیمی افزود که این مواد شامل اوراق رای‌دهی، فورم نتایج آرا، رنگ انگشتان، دستگاه‌های بایومتریک و سایر ملحقات به اساس تعداد رای‌دهندگان در فهرست رای‌دهندگان است.

او گفت: "قرار است سر از فردا ۸ سنبله روند انتقال مواد حساس و غیرحساس از طریق زمین و هوا با تشریک تامین امنیت نهادهای امنیتی آغاز شود."

به گفتۀ سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، احتمال دارد که تا ۲۳ ولایت مواد انتخاباتی از طریق زمین و در متباقی ولایات از طریق هوا منتقل گردد.

بر اساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، روند انتقال مواد انتخاباتی از مرکز به دفاتر ولایتی کمیسیون ۱۴ روز را در بر می‌گیرد و قرار است به تاریخ ۲۲ سنبله پایان یابد.

نهادهای امنیتی افغانستان نیز از آمادگی برای انتقال مواد انتخاباتی به ولایات خبر داده اند.

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخلۀ افغانستان روز گذشته گفت که تمام برنامه‌های امنیتی به نوبت تطبیق می‌شود و روند انتقال مواد حساس و غیرحساس انتخاباتی نیز در هماهنگی با کمیسیون مستقل انتخابات این کشور صورت می‌گیرد.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز به صدای امریکا گفت که در روند انتقال مواد انتخاباتی از مرکز به ولایات، هیچگونه تاخیر به میان نخواهد آمد.

به گفتۀ آقای امان، نیروهای امنیتی در ولایاتی که راه‌های صعب‌العبور دارند و یا هم مسیرهای منتهی به آن ولایات امنیت کامل ندارد؛ از طریق هوا مواد انتخاباتی را منتقل خواهند کرد.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در کمتر از یک ماه دیگر برگزار شود. در این انتخابات بیش از ۴۹۰۰ مرکز رای‌دهی در نظر گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG