لینک های دسترسی

Breaking News

میلانیا ترمپ با کدام ویزه وارد امریکا شد؟


دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، با همسرش میلانیا ترمپ، در اولین روز رسیدن به قصر سفید--۲۰ جنوری ۲۰۱۷

میلانیا ترمپ، بانوی اول ایالات متحده، با استفاده از ویزۀ مخصوص افراد با "توانایی های خارق العاده" وارد امریکا شده و به تدریج اقامت دایمی و در نهایت شهروندی ایالات متحده را به دست آورده است.

روزنامۀ واشنگتن پست گزارش داده است که بانوی اول امریکا در ماه مارچ ۲۰۱۱ میلادی از جملۀ پنج شهروند سلوانیایی بود که از طریق اخذ ویزۀ EB-1 وارد ایالات متحده شد.

به گزارش این روزنامه، برنامۀ ویزۀ EB-1 به افرادی مثل پژوهشگران علمی، سرمایه گذاران فرا ملتی، ورزشکاران المپیک و بازیگران که برندۀ اسکار استند، اختصاص یافته است—یعنی افرادیکه در سطح ملی و بین المللی از خود خارق العادگی نشان داده اند.

بر اساس احصاییه که از سوی حکومت ایالات متحده ارایه شده است، در سال ۲۰۰۱ میلادی، بیش از یک میلیون شهروند سایر کشور ها در امریکا اقامت دایمی یا Green Cardبه دست آورده اند و از آن جمله فقط ۳۳۷۶ تن آن با استفاده از ویزۀ EB-1 وارد ایالات متحده شده بودند.

میلانیا ترمپ که حال بانوی اول امریکا است، زمانی اقامت دایمی امریکا را به دست آورد که با دونالد ترمپ، رئیس جمهور کنونی ایالات متحده، رابطه عاشقانه داشت.

پس از به دست آوردن اقامت دایمی، بانوی اول امریکا، شهروندی ایالات متحده را به دست آورد و سپسقادر شد والدین خود را به طور قانونی در این کشور مسکن گزین کند. به نوشتۀ واشنگتن پست، والدین میلانیا ترمپ نیز به زودی شهروندی ایالات متحده را به دست خواهند آورد.

بنا بر این، روند مهاجرت والدین میلانیا ترمپ به ایالات متحده نشان می دهد که آنان نیز از طریق برنامۀ "به هم رسیدن دوبارۀ خانواده" به امریکا آمده اند، روند که به نام "زنجیرۀ مهاجرت" یاد می شود و دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، بار ها از کانگرس این کشور خواسته است آن را خاتمه دهد.

آقای ترمپ در یکی از پیام های تویتر خود نوشته بود که "ما به سیستم مهاجرت بر اساس لیاقت قرن ۲۱ نیاز داریم. برنامۀ مهاجرت زنجیره ای و یا از طریق لاتیری، برنامه های منسوخ شده استند که اقتصاد و امنیت ملی ما را متضرر می کند."

مایکل وایلدس، وکیل مدافع میلانیا ترمپ و اعضای خانواده اش، از صدور ویزۀ EB-1 برای بانوی اول امریکا دفاع می کنند.

آقای وایلدس به روزنامۀ واشنگتن پست گفته است که "خانم ترمپ به صورت جامع واجد شرایط [ویزۀ EB-1 ] بوده است. هیچ دلیلی وجود ندارد که او درخواست [نوع ویزۀ] خود را به مردم بگوید و حریم خصوصی برای وی بی نهایت مهم است."

XS
SM
MD
LG