لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ و بایدن در آخرین مناظره در کدام موارد صحبت می‌کنند؟


کمیسیون مناظرات ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که دونالد ترمپ، نامزد حزب جمهوریخواه و جو بایدن، نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری امریکا در شش مورد مناظره می‌کنند.

این کمیسیون گفته است که "مقابله با همه‌گیری کروناویروس، خانواده‌های امریکایی، موضوع نژاد در امریکا، تغییرات اقلیمی، امنیت ملی و رهبری" از موضوعات این مناظرۀ ۹۰ دقیقه‌ای است که قرار است شام پنجشنبه ۲۲ اکتوبر (اول عقرب) برگزار شود.

با آنکه افغانستان به گونۀ خاص در این مناظره جا داده نشده است، اما احتمال می‌رود که در بحث امنیت ملی امریکا، در خصوص جریانات افغانستان از جمله مذاکرات صلح و خروج قوایی امریکایی از آن کشور اشاره‌ای صورت گیرد.

کریستین ولکر، خبرنگار شبکۀ ان بی سی امریکا مجری این مناظره خواهد بود.

پس از نخستین مناظرۀ آقای ترمپ و جو بایدن که بسیار پرهرج و مرج و توام با دخالت یک نامزد در صحبت نامزد دیگر، اغلباً از جانب دونالد ترمپ، بود آقای بایدن از کمیسیون مناظرات ریاست جمهوری خواست که در آخرین رویارویی این دو نامزد باید قاعدۀ مناظره تغییر کند.

کمیسیون مناظرات ریاست جمهوری امریکا نیز با تایید دخالت در جریان صحبت‌ها در نخستین مناظره اعلام کرد که برای "تضمین نظم بهتر بحث" تغییراتی را در قواعد مناظرۀ اخیر ایجاد خواهد کرد، اما ستاد انتخاباتی آقای ترمپ با ایجاد تغییرات در قاعدۀ مناظره مخالفت کرده است.

با آنهم، یکی از مشاورین ستاد انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه گفت است که آقای ترمپ ممکن در مناظرهٔ اخیر کمتر در صحبت‌های رقیب‌اش مداخله کند.

تا کنون روشن نیست که آخرین مناظرۀ ترمپ و بایدن با نخستین مناظرۀ این دو نامزد چه تفاوت‌هایی خواهد داشت.

قرار بود این دو نامزد ریاست جمهوری امریکا به تاریخ ۱۵ اکتوبر نیز مناظره‌ای داشته باشند، اما به دلیل ابتلای آقای ترمپ به کووید۱۹ و امتناع وی از اشتراک در مناظرۀ مجازی با جو بایدن، این مناظره برگزار نشد.

XS
SM
MD
LG