لینک های دسترسی

Breaking News

کدام نامزدان کابینۀ ترمپ تایید شده اند


برخی اعضای کابینۀ ترمپ با آزمون رای اعتماد سنا روبرو اند

نامزدان کابینۀ دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، یکی پی دیگر از مجلس سنای کانگرس امریکا رای اعتماد می‌گیرند.

مایک پمپیو پس از کسب ۶۶ رای تایید و ۳۲ رای مخالف مجلس ۱۰۰ عضوی سنا، به صفت رئیس ادارۀ استخبارات مرکزی ایالات متحده یا سی آی ای، منظور شد.

سپس مراسم تحلیف آقای پمپیو از سوی مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده به جا آورده است. با تایید آقای پمپیو، تیم امنیت ملی دونالد ترمپ تکمیل شد.

پمپیو از باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحدۀ امریکا انتقاد کرده بود که چرا برخی روش های تحقیقاتی، مثل غرق کردن مصنوعی یا شکنجه با آب را منع قرار داد، اما هفتۀ گذشته در مجلس استماعیۀ سنا گفت که در برخورد با زندانیان از قوانین ایالات متحده پیروی می‌کند.

از سوی دیگر ریکس تلرسن، نامزد دونالد ترمپ برای وزارت خارجه، با کسب رای تایید کمیتۀ روابط خارجی مجلس سنا، یک گام برای احراز این کرسی نزدیک شد.

آقای تلرسن، مدیر عامل پیشین شرکت نفتی ایکزان که تا حال هیچ تجربۀ کار در عرصۀ دیپلوماتیک ندارد، با تفاوت اندک آرا -۱۱ رای تایید و ۱۰ رای رد- از سوی کمیتۀ روابط خارجی مجلس سنا تایید شد.

اما آزمون بعدی برای وی اینست که هفتۀ آینده در مجلس عمومی سنا، رای تایید را به دست آورد. سابقۀ کار او به حیث مدیر عامل شرکت ایکزان و روابط نزدیک او با روسیه موارد عمدۀ بحث و اختلاف میان سناتوران دموکرات و جمهوریخواه است.

پیش از این جیمز متیس، جنرال باز نشسته، روز جمعه توانست به صفت وزیر دفاع جدید ایالات متحده رای تایید اکثر اعضای سنا را کسب کند. آقای متیس با ۹۸ رای تایید و یک رای رد از سوی مجلس سنای امریکا تایید شد.

همچنان، جان کیلی، جنرال باز نشستۀ دیگر، توانست با گرفت ۹۸ رای تایید و یک رای رد از سوی مجلس سنای ایالات متحده به صفت وزیر امنیت داخلی امریکا منظور شود.

قرار است امروز سه شنبه، تام پرایس، نمایندۀ جمهوریخواه از ایالت جورجیا، که از سوی رئیس جمهور ترمپ به کرسی وزارت صحت امریکا نامزد شده است، برای اخذ رأی اعتماد، به مجلس سنا حاضر شود.

در صورت گرفتن رای اعتماد، بزرگترین کار آقای پرایس، عملی ساختن پلان ترمپ در فسخ قانون خدمات صحی ای خواهد بود که رئیس جمهور اوباما آن را توشیح کرده بود.

XS
SM
MD
LG