لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ با غنی صحبت تیلیفونی کرد


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان صحبت تیلیفونی کرد و "عمیق ترین" مراتب تسلیت خود را به خانواده و دوستان قربانیان حمله انتحاری روز چهارشنبه در کابل ابراز نمود.

آقای ترمپ ضمن تقبیح این حمله که در جریان ماه مبارک رمضان انجام شد، دهشت افگنان را دشمن همه مردمان متمدن خواند.

رئیس جمهور ایالات متحده در صحبت با آقای غنی همچنین از شجاعت آن عهده افغان های که به حیث عمله نجات به کمک زخمیان این حمله شتافتند، ستایش به عمل آورد.

دونالد ترمپ از نیرو های امنیتی افغان به خاطر تلاش شان برای دفاع شهروندان افغان نیز تمجید کرده است.

در اعلامیه قصر سفید آمده است که سفارت ایالات متحده در کابل در همکاری با حکومت افغانستان به قربانیان این حمله کمک می کند.

بر اساس این اعلامیه، سفارت ایالات متحده در کابل همچنین حکومت افغانستان را در تعقیب عاملین این حمله همکاری می نماید.

از جانب دیگر، ریکس تیلرسن، وزیر خارجه ایالات متحده با نشر اعلامیه ای حمله مرگبار روز چهارشنبه در کابل را به شدت محکوم کرد.

او ضمن ابراز تسلیت به خانواده و دوستان قربانیان این حمله، برای بهبود هر چه سریعتر وضعیت صحی زخمیان دعا کرده است.

وزیر خارجه ایالات متحده حمله چهار راهی زنبق را یک عمل "بی معنی و بزدلانه" خواند و گفت که تعهد واشنگتن در قبال افغانستان تزلزل ناپذیر می باشد.

آقای تیلرسن افزود که ایالات متحده در کنار حکومت و مردم افغانستان ایستاده بوده و به حمایت خود از تلاش های حکومت و مردم افغانستان برای رسیدن به صلح، امنیت و رفاه ادامه خواهد داد.

در حمله در چهار راهی زنبق که یکی از مرگبارترین حملات در افغانستان بود، کم از کم ۹۰ نفر کشته و بیش از ۴۰۰ نفر دیگر زخمی شد. اکثر قربانیان این حمله غیر نظامیان به شمول زنان و کودکان اند.

یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفته است که ۱۱ شهروند آن کشور نیز در این حمله زخمی شده اما جراحات آنان جدی و شدید نمی باشد.

XS
SM
MD
LG