لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ با اعزام قوا در داخل امریکا با مشکل روبروست 


سربازان گارد ملی امریکا قرار است به مرز میان ایالات متحده و مکسیکو اعزام شوند.

تصمیم دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا، مبنی بر استقرار گارد ملی امریکا در مرز این کشور با مکسیکو، با مخالفت‌ برخی والیان و موافقت و استقبال شماری دیگر از والیان امریکا مواجه شده است.

رئیس جمهوری ترمپ روز پنجشنبه اعلام کرد که خواستار استقرار ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ عضو گارد ملی در مرز میان ایالات متحده و مکسیکو است تا با سایر ارگان هایی همکاری کنند که با مهاجرت غیر قانونی و قاچاق مخدرات در این ساحه مبارزه می‌کنند.

تا کنون سه ایالت – اریزونا، نیو مکسیکو و تکزاس - از جمع چهار ایالت مرزی امریکا با مکسیکو از این طرح حمایت کرده و گفته اند که تا روزهای آینده جمعاً حدود ۴۰۰ منسوب گارد ملی این دو ایالت در مرز مستقر خواهند شد. والی کلیفورنیا تا کنون ابراز نظری نکرده است.

براین ساندوال، والی ایالت نیوادا، که وی نیز جمهوریخواه و هم حزبی آقای ترمپ است با این طرح مخالفت کرده و سخنگوی آقای ساندوال در پاسخ به ایمیلی به خبرگزاری اسوشیتدپرس این طرح را "استفادۀ نامناسب" از گارد ملی نیوادا خوانده است.

فرمان آقای ترمپ که بر اساس قوانین فدرال ایالات متحده صادر شده است، والیان را در حالی موظف به سوق و ادارۀ گارد ملی می کند که معاش و مصارف قوای اعزامی از سوی حکومت فدرال پرداخته می شود. اما قوانین فدرال امریکا به والیان نیز اجازه می‌دهد تا درخواست رئیس جمهوری را مبنی بر فراهم ساختن قوا، رد کنند.

مخالفت با تصمیم آقای ترمپ برای اعزام قوا در مرز با مکسیکو در حالی ابراز می شود که تصمیم وی مبنی بر اعزام قوای اضافی امریکایی به افغانستان با مخالفت چندانی روبرو نشد.

XS
SM
MD
LG