لینک های دسترسی

Breaking News

یادبود از قربانیان کروناویروس؛ پرچم امریکا نیمه افراشته شد 


مقر کانگرس ایالات متحده

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده دستور داد تا به یادبود از قربانیان کروناویروس، پرچم امریکا برای سه روز نیمه افراشته شود.

رییس جمهور امریکا ناوقت دیروز از طریق تویتر اعلام کرد که این اقدام همچنان در احترام به مردان و زنان قوای مسلح صورت می‌گیرد که زندگی شان را برای ملت شان قربان کرده اند.

پرچم امریکا به روز دوشنبه ۲۳ ماه می (سوم جوزا) نیز نیمه افراشته باقی خواهد ماند. در این روز امریکا از نظامیانی یادبود بعمل میاورند که در راه دفاع از این کشور جان باخته اند.

بازگشایی

با وجود داشتن بیشترین موارد ابتلا و مرگ ناشی از کروناویروس، رییس جمهور ایالات متحده بر ایالات مختلف فشارها را برای پایان بخشیدن قرنطین افزایش داده است.

رییس جمهور ترمپ گفته است مردم از تصامیم ایالت‌های حمایت نخواهند کرد که نمی‌خواهند فعالیت‌ها به زودی حالت عادی را به خود بگیرد.

تمامی ایالت‌های امریکا گفته اند که به دلیل رکود اقتصادی، حد اقل قسماً قیود را کاهش خواهند داد.

آقای ترمپ گفته است که در صورت موج دوم کروناویروس قیود وضع نخواهد شد و کار و بار ها مسدود نخواهند گردید.

ایالات متحده از رهگذر موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کروناویروس در صدر فهرست کشورهای جهان قرار دارد.

این کشور تا اکنون از ابتلا بیش از یک میلیون ۵۷۷ هزار و مرگ بیش از ۹۴۷۰۰ نفر خبر داده است.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون در ۱۸۸ کشور و قلمرو جهان به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح جمعه ۲۲ می (دوم جوزا) مرگ و میر ناشی از این بیماری در جهان به بیش از ۳۳۳ هزار نفر و مبتلایان آن به بیش از پنج میلیون نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG