لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: به امضای توافقنامۀ صلح با طالبان خیلی نزدیک شده ایم


دونالدترمپ، رییس جمهور ایالات متحده می گوید که واشنگتن و گروه طالبان، برای امضای یک توافقنامه جهت پایان رسمی جنگ در افغانستان، خیلی نزدیک شده اند.

آقای ترمپ روز سه شنبه ٢٥ فبروری (ششم حوت) در یک کنفرانس خبری در هند گفت: "ما خیلی نزدیک شده ایم. دو روز بدون خشونت یا در کمترین سطح خشونت را سپری کرده ایم. ببینیم چه اتفاق می افتد. مردم بسیار خرسند اند، حتا آن افرادیکه ٩٩.٩ درصد مخالف من بودند. ما ١٩ سال در جنگ بودیم و مردم خواهان این روز بودند".

رییس جمهور ترمپ یکبار دیگر بر کاهش نیرو های نظامی امریکا در افغانستان تاکید کرده گفت که نیرو های امریکایی وظیفۀ پولیس را در افغانستان انجام داده نمی توانند. او گفت که ابتدا شمار نظامیان امریکایی در افغانستان به ۸۶۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.

با اینحال، رییس جمهور ایالات متحده تاکید کرد که حضور استخباراتی کشورش را در افغانستان حفظ خواهد شد و منطقه را زیر نظر خواهد داشت.

انتظار می‌رود که در پایان یک هفته کاهش خشونت، نمایندگان ایالات متحده و گروه طالبان به تاریخ ۲۹ فبروری توافقنامۀ صلح را امضا کنند.

در حالیکه، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، هفتۀ گذشته محمد اشرف غنی را برندۀ انتخابات اعلام کرد، رویترز گزارش داده است که مقامات امریکایی از آقای غنی خواسته اند که به خاطر جلوگیری از ایجاد کشمکش و صدمه رساندن به پروسۀ صلح، مراسم تحلیف ریاست جمهوری را به تعویق بیاندازد.

XS
SM
MD
LG