لینک های دسترسی

Breaking News

تعهد ترمپ برای بازپرس از حامیان 'تحقیقات روسیه'


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده و حامیانش در کانگرس گفته اند آنانی را پاسخگو قرار خواهند داد که حامی تحقیقات در مورد تبانی میان نزدیکان ترمپ و روس ها بودند.

رئیس جمهور ترمپ و حامیانش این سخنان را پس از آن ابراز داشته اند که براساس یافته های تحقیقات هیئت خاص حقیقت یابیکه مداخلۀ روسیه را در انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٦ امریکا بررسی میکرد، هیچ تبانی میان رئیس جمهور ترمپ یا نزدیکانش با روسیه، وجود نداشته است.

دونالد ترمپ همواره تحقیقات در مورد موضوع مداخلۀ روسیه در انتخابات سال ٢٠١٦ را یک "دسیسه" عنوان کرده است.

رئیس جمهور ایالات متحده به روز دوشنبه (٢٥مارچ) بدون آن که از کسی نام ببرد، گفت که استند افرادیکه "اعمال بسیار بد و حتی خائنانه را در برابر این کشور انجام داده اند" و اضافه کرد "بدون شک که در قبال این مردم بررسی صورت خواهد گرفت".

دونالد ترمپ، رسانه ها را نیز مورد انتقاد قرار داده و در تویترش نگاشته است که برای دوسال رسانه یک ادعای بی اساس را پوشش خبری دادند.

آقای ترمپ همچنان رسانه را "دشمن مردم و جناح مخالف اصلی" عنوان کرده است.

فشار بر لوی سارنوال

اگر از یک سو رئیس جمهور ترمپ بر تحقیق از منتقدین و مخالین اش تعهد کرده است، از سوی دیگر قانونگذاران دموکرات بخاطر دسترسی به یافته های تحقیقات در مورد روسیه، فشار بر لوی سارنوال ایالات متحده را افزایش داده اند.

سران شش کمیتۀ مجلس نمایندگان کانگرس که همۀ شان دموکرات استند، طی یک نامه به ویلیم بار، لوی سارنوال ایالات متحده الی دوهم ماۀ اپریل مهلت داده اند که یافته های تحقیقات در مورد روسیه را در اختیار کانگرس قرار دهد.

ویلیم بار، لوی سارنوال ایالات متحدۀ امریکا
ویلیم بار، لوی سارنوال ایالات متحدۀ امریکا

انتظار میرود که کمیتۀ امور قضایی مجلس نمایندان آقای بار را به یکی از مجالس خود نیز فرابخواند تا در مورد یافته های تحقیقات روسیه، وضاحت بیشتر بدهد.

هیئت خاص حقیقت یابیکه مداخلۀ روسیه را در انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٦ امریکا بررسی میکرد، یافته های خود را هفتۀ گذشته به لوی سارنوال ایالات متحده تسلیم کرد.

لوی سارنوال تنها فشردۀ این یافته ها را با کانگرس و رسانه ها شریک ساخته است.

تعهد ترمپ برای بازپرس از حامیان 'تحقیقات روسیه'
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

XS
SM
MD
LG