لینک های دسترسی

Breaking News

وکلای مدافع: ترمپ مسوول یورش بر کانگرس نیست


وکلای مدافع دونالد ترمپ، امروز ۱۲ فبروری (۲۴ دلو) دفاعیهٔ شانرا ارایه کرده و گفتند که رییس جمهور پیشین ایالات متحده مسوول یورش مرگبار بر مقر کانگرس ایالات متحده نیست.

آنان همچنان گفتند که آقای ترمپ دیگر رییس جمهور نیست و محاکمهٔ او خلاف قانون اساسی است.

وکلای آقای ترمپ با پذیرفتن ادعا‌های دموکرات‌ها، به سناتوران جهوری‌خواه التماس کرده گفتند که خشونت در مقر کانگرس که پنج کشته برجا گذاشت، غیرقانونی و غیرقابل پذیرش است، اما رییس جمهور پیشین در تحریک شورش هیچ نقشی نداشته است.

آنان همچنان گفتند که مجلس سنا صلاحیت قضایی را ندارد که بتواند تحت آن آقای ترمپ را محاکمه کند.

تیم دفاعی آقای ترمپ در خاتمه به خاطر اثبات اینکه موکل شان از حق آزادی بیان‌اش استفاده کرده است، تصاویری از دموکرات‌ها را به نمایش گذاشت که در آن از تظاهرات ضد پولیس تمجید می‌کردند. آنان ضمناً تصاویری از خشونت‌های را نیز به نمایش گذاشتند که در جریان تظاهرات تابستان گذشته صورت گرفته بود تا دلیل باشد دال بر آزادی بیان؛ با وجود آنکه اعضای ارشد حزب دموکرات آن خشونت‌ها را تقبیح کرده بودند.

وکلای مدافع آقای ترمپ گفتند که در چنین حالات ضمیمهٔ اول قانون اساسی که آزادی بیان بخش آن است باید بر همگان یکسان تطبیق شود.

وکلای مدافع رییس جمهور پیشین پیش از این گفته بودند که برای ارایه دفاعیه‌ٔ‌ خویش فقط به یک روز وقت نیاز دارند، حالانکه آنان حق دارند در جریان دو روز برای ۱۶ ساعت از دونالد ترمپ دفاع کنند.

آنان در سه ساعت دفاعیهٔ شانرا تکمیل کرده و راه را برای استجواب سنا از هر دو جانب قضیه باز کردند.

دونالد ترمپ تقاضای رسمی دموکرات‌ها برای گواهی دهی در جریان محاکمه استیضاح در مجلس سنا را رد کرده است.

قانونگذاران دموکرات طی دو روز گذشته استدلال کردند که به تاریخ ششم جنوری در حالیکه کانگرس سعی داشت نتایج انتخابات ریاست جمهوری را که در آن جو بایدن برنده اعلام شده بود، تایید کند، آقای ترمپ در همان لحظه در سخنرانی در جمع هوادارانش آنان را به "یورش بر مقر کانگرس" تشویق کرده و تلاش کرد مانع این روند شود.

XS
SM
MD
LG