لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: ایران، پاکستان و روسیه باید علیه داعش بجنگند


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امروز ۲۱ اگست (۳۰ اسد) در قصر سفید به خبرنگاران گفت که سایر کشور به شمول روسیه، پاکستان و ایران باید در مقابل گروه دولت اسلامی (داعش) بجنگند.

در افغانستان، دولت اسلامی خراسان، گروه متحد داعش نخست در سال ۲۰۱۴ در شرق افغانستان عرض اندام کرد و از آن زمان تا اکنون به دیگر ساحات این کشور به ویژه در شمال فعالیت می‌کند.

مایک پامپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده دیروز پذیرفت که تندروان دولت اسلامی (داعش) در برخی ساحات توانمند شدن است، اما افزود که ظرفیت این گروه برای انجام حملات به گونه گسترده کاهش یافته است.

این در حالی است که دو تن از نیروهای امریکایی امروز در افغانستان کشته شدند.

ماموریت حمایت قاطع با تایید این خبر در مورد چگونگی، زمان و مکان کشته شدن این دو سرباز معلومات ارایه نکرده است.

از جانب دیگر، رییس جمهور ایالات متحده همچنان از کشور های اروپایی خواست تا زندانیان داعش که شهروندان کشور های اروپایی اند را بپذیرند.

او گفت که اگر کشور های اروپایی در این زمینه اقدام نکنند او چاره‌ای جز رهایی این جنگجویان داعش به این کشور اروپایی به ویژه آلمان و فرانسه، چارۀ دیگری نخواهد داشت.

در حدود ۲۰۰۰ جنگجوی داعش و اعضای مظنون خانواده های شان که اکثریت شان شهروندان کشور های غربی اند در وضعیت بی سرنوشتی در زندان نیروهای دموکراتیک سوری به حمایت امریکا در شمال شرق سوریه نگهداری می‌شوند.

XS
SM
MD
LG