لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ به اردوغان: از اقدام تنش زا میان قوای امریکایی و ترکی پرهیز کن


امریکا از ملیشه های کرد در سوریه حمایت میکند، اما ترکیه در مخالفت با این پالیسی واشنگتن قرار دارد

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، از رجب طیب اردوغان، همتای ترکی خود خواسته تا اقدامات نظامی خود را در سوریه محدود سازد و از تلفات ملکی جلوگیری کند.

ترکیه به تازگی یک عملیات تصفیوی را در برابر ملیشه های کردی در شهر عفرین در سوریه که حمایت امریکا را باخود دارند، آغاز کرده است.

قصرسفید گفته است که رئیس جمهور ترمپ در یک صحبت تیلیفونی از آقای اردوغان همچنان خواسته است تا از اقدامات جلوگیری کند که می توانند باعث ایجاد تنش میان نیروهای ترکی و امریکایی در سوریه گردد.

رئیس جمهور ترکیه گفته است که از آغاز عملیات در عفرین، نیروهای ترکی و متحدین سوری شان توانسته اند که تا حال ٢٦٨ تن از ملیشه های کردی را هدف قرار دهند.

آقای اردوغان ادعا دارد که ملیشه های کردی با سازمان پی.کی.کی کردها در ترکیه که او آن را یک سازمان دهشت افگن می خواند، ارتباط دارد و برای یک کردستان مستقل تلاش میورزند.

ایالات متحده از ملیشه های کرد که توانسته اند حملات مؤفق نظامی را در برابر تندروان گروۀ داعش انجام دهند حمایت می کند و برای انجام این کار امکانات نظامی را نیز در اختیارشان قرار داده است.

ملیشه های کرد در حال حاضر ساحات آزاد شده از داعش را تحت کنترول خود دارند. اما ترکیه از پیشتیبانی امریکا از این ملیشه ها راضی نیست.

یک تن از سخنگویان وزارت دفاع امریکا به تلویزیون الحره گفته است که مقامات امریکایی با ترکیه در تماس نزدیک قرار دارند تا به نگرانی های انقره پاسخ بدهند.

به گفتۀ مقامات در وزارت دفاع امریکا، واشنگتن از آن گروه های سوری حمایت می کند که در برابر داعش می جنگند.

نظامیان امریکایی از ترکیه و ملیشه های کردی خواسته اند تا از حوصله کار گیرند و به مذاکرات اجازه دهند تا تمامی جوانب ذیدخل بر مبارزیشان علیۀ گروۀ داعش تمرکز کنند.

ترمپ به اردوغان: از اقدام تنشزا میان قوای امریکایی و ترکی پرهیز کن
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

XS
SM
MD
LG