لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا بر ایران تحریم های بیشتر وضع می‌کند


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، که نشست ویژۀ شورای امنیت سازمان ملل متحد برای مقابله با گسترش اسلحۀ کشتار جمعی را رهبری می‌کرد، ایران را "حامی تروریزم" و فراهم کنندۀ "اسلحه و پول" به گروه های دهشت افگن منطقه عنوان کرد.

رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا هشدار داد که ایران به خاطر مداخله در امور کشورهای منطقه و حمایت از گروه های دهشت افگن با تحریم های بیشتر روبرو خواهد شد.

آقای ترمپ در این نشست گفت که به همین دلیل ایالات متحده از توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت های جهان خارج شد تا به گفتۀ وی منابع مالی رژیم ایران قطع شود. او گفت "حکومتی که سوابقی مانند ایران داشته باشد، نباید به اسلحۀ هسته‌ای دست یابد".

رئیس جمهور ترمپ گفت "ایران و روسیه از جنایت های رژیم سوریه در کاربرد اسلحۀ کیمیایی" چشم پوشی می‌کنند، اما از تلاش روسیه، ایران و ترکیه برای جلوگیری از "درگیری و ارتکاب جنایت در ادلب" ستایش کرد. او گفت "از اقدام آنان استقبال می‌کنیم و امیدواریم خویشتنداری در حمله به ادلب ادامه یابد."

دونالد ترمپ همچنان به کوریای شمالی اشاره کرد و گفت "خیلی از خبرهای پشت پرده را ندارید. به زودی خبرهای خوشی درباره کوریای شمالی خواهید شنید و من امیدوار هستم."

ایالات متحدۀ امریکا این ماه ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد را به عهده دارد و رئیس جمهور ترمپ در نشست امروز به عنوان رئیس شورای امنیت در جلسه حضور یافت.

اتهام علیۀ چین

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، چین را نیز به تلاش برای مداخله در انتخابات میان دوره ای امریکا متهم کرد.

رئیس جمهور ترمپ باوجود آنکه جزئیات یا سند در مورد این ادعایش ارایه نکرد، اما گفت که "شواهد زیاد" در زمینه وجود دارد. انتظار میرود که انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در هفتۀ اول ماۀ نوامبر امسال برگزار شود.

وانگ یی، وزیر خارجۀ چین، در پاسخ به ادعای دونالد ترمپ گفته است کهکشورش هیچگاه در امور داخلی کشورهای دیگر مداخله نکرده و نه میکند.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت که چین بخاطر تلاش مداخله در انتخابات میان دوره ای را دارد که آنکشور "پالیسی های تجارتی واشنگتن در قبال بیجنگ را دوست ندارد".

پس از افزایش مالیات گمرکی از جانب حکومت ایالات متحده بر اموال وارداتی چین، تنش تجارتی میان هردو کشور اوج گرفته است.

باوجود ادعای دونالد ترمپ، متخصصین امنیت سایبری گفته اند که هیچ سند مبنی بر تلاش چین برای مداخله در انتخابات آیندۀ ایالات متحده وجود ندارد.

ادارات استخباراتی امریکا نیز تا حال اسناد یا مدارک ثابت کنندۀ ادعای رئیس جمهور دونالد ترمپ را ارایه نکرده اند.

XS
SM
MD
LG