لینک های دسترسی

Breaking News

دو افسر پولیس در حملهٔ افراد مسلح در پاکستان کشته شدند


تصویر از آرشیف صدای امریکا
تصویر از آرشیف صدای امریکا

تندروان ناوقت روز شنبه ۲۱ جنوری (اول دلو) بر یک پوسته تلاشی در شمال پاکستان حمله کردند که در اثر آن دو افسر پولیس کشته و یک افسر دیگر زخمی شدند.

طارق خان، یک افسر پولیس در منطقه، گفته است که افراد مسلح پس از حمله بر سه افسر در پوستهٔ تلاشی واقع در منطقهٔ چهار سدهٔ ایالت خیبر پشتونخوا، از ساحه فرار کردند. به گفتهٔ این افسر پولیس، دو افسر قبل از اینکه به شفاخانه برسند، در مسیر راه جان باختند.

این حمله دو روز پس از آن رخ داد که در اثر گلوله‌باری و یک حملهٔ انتحاری بر یک پایگاه پولیس در ساحهٔ "جمرود تحصیل" ایالت خیبرپشتونخوا سه نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. در این حمله، نخست افراد مسلح به سمت پایگاه گلوله‌باری کرده و بم‌دستی پرتاب کردند و سپس فرد انتحاری مواد همراه خود را انفجار داد.

تا حالا هیچ گروهی مسوولیت این حملهٔ مرگبار روز شنبه را بر عهده نگرفته است. اما تندروان تحریک طالبان پاکستان (TTP) پیش از این همواره مسوولیت حملات مشابه را به دوش گرفته است.

تحریک طالبان پاکستان در نومبر ۲۰۲۲ آتش‌بس نامحدود را که به میانجی‌گری طالبان افغان با حکومت پاکستان صورت گرفته بود، لغو کرده و به جنگجویان خود دستور داد تا در سراسر پاکستان حملات‌شان را راه اندازی کنند.

تحریک طالبان پاکستان در ۱۵ سال گذشته بر ضد حکومت پاکستان اعلام جنگ کرده و خواهان تطبیق قوانین اسلامی در این کشور می‌باشد. این گروه خواستار آزادی اعضای خود است که در زندان‌های پاکستان به سر‌می برند و در عین حال از حکومت خواسته اند تا حضور خود را در مناطق قبایلی کاهش بدهد.

در این اواخر حملات و رویدادهای امنیتی در پاکستان افزایش یافته است. پولیس خیبر پشتونخوا گفته است که در سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۱۹۶ تروریست و ۱۱۸ پولیس در درگیری‌های مسلحانه کشته و ۱۱۷ نفر زخمی شده اند.

XS
SM
MD
LG