لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا و متحدان‌اش ۳۲۸ عضو پارلمان روسیه را تحریم کردند


ایالات متحده و متحدانش روز پنجشنبه ۲۴ مارچ (چهارم حمل) تحریم‌های جدیدی را بر ده‌ها شرکت دفاعی روسیه، صدها عضو پارلمان و مدیر اجرایی بزرگترین بانک روسیه وضع کردند.

وزارت خارجهٔ ایالات متحده با نشر اعلامیه‌ای گفته است که ایالات متحده ۳۲۸ عضو پارلمان روسیه را تحریم می‌کند که از کرملین در نقض حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و به رسمیت شناختن استقلال به اصطلاح جمهوری دونتسک و لوهانسک حمایت کرده اند.

ایالات متحده به تاریخ ۱۱ مارچ نیز۱۲ عضو پارلمان روسیه را تحریم کرده بود.

در بیانیه آمده است که پارلمان روسیه از قدرت قانونگذاری خود برای هدف قرار دادن مخالفان داخلی و مخالفان سیاسی، مختل کردن جریان آزادی مطبوعات و محدود کردن حقوق بشر و آزادی‌های اساسی شهروندان روسیه استفاده می‌کند.

وزارت مالیهٔ ایالات متحده همچنین با نشر دستورالعملی در وب‌سایت خود هشدار داده است که معاملات مرتبط با طلا با روسیه توسط مقامات ایالات متحده تحریم خواهد شد؛ اقدامی که هدف آن جلوگیری از فرار روسیه از تحریم‌ها خوانده شده است.

یک مقام ارشد دولت ایالات متحده گفت: "هدف ما حذف منظم مزایا و امتیازاتی است که روسیه زمانی به عنوان یکی از شرکت کنندگان در نظم اقتصاد بین المللی، از آن برخوردار بود."

از زمانی که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه به تاریخ ۲۴ فبروری عملیات نظامی بر اوکراین را اعلام کرد و به سایر کشور‌ها هشدار داد که هرگونه مداخله با عملکرد روسیه موجب "پیامد‌هایی خواهد شد که آنها هرگز ندیده اند"، ایالات متحده و متحدانش چندین دور تحریم‌ها را بر روسیه اعمال کرده اند.

کرملین اقدامات خود را به عنوان یک "عملیات ویژه" برای خلع سلاح اوکراین و برکناری رهبرانی که او آنان را "نیونازی" نامید، توصیف کرده است.

وزارت مالیهٔ امریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که در میان تحریم‌های جدید، بیش از ۴۰ شرکت دفاعی از جمله شرکت میزایل‌های تکتیکی دولتی و ۲۸ شرکت مرتبط با آن و همچنین مدیر اجرایی آن شامل است.

وزارت مالیه امریکا گفت که اقدامات مشابهی توسط اتحادیه اروپا، بریتانیا و کانادا نیز اتخاذ شده است.

دیگر شرکت‌های موجود در فهرست جدید شامل تولیدکنندگان مهمات برای اردوی روسیه، هلیکوپترهای غیرنظامی و نظامی و طیاره‌های بدون سرنشین هستند که به گفتهٔ وزارت مالیۀ امریکا در ابتدا برای عملیات‌ نظارتی طراحی شده‌ بودند، اما اکنون از آنها برای حمله به نیروهای اوکراینی استفاده می‌شوند.

هرمان گرف، رییس بانک اسبر و یکی از بزرگ‌ترین وام دهندگان در روسیه، که به گفته وزارت مالیۀ ایالات متحده از نزدیکان پوتین است، در فهرست تحریم‌های امروزی شامل است.

قصر سفید همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرده است که اقدام روز پنجشنبه ۱۷ عضو هیات مدیره بانک سوفکم و گنادی تیمچینکو، میلیادر و متحد قدیمی پوتین، شرکت‌ها و اعضای خانواده‌اش را نیز هدف قرار داده است.

XS
SM
MD
LG