لینک های دسترسی

Breaking News

سفیر اوکراین در امریکا خواهان وضع تعزیرات بر روسیه شد


اوکسانا مارکارووا، سفیر اوکراین در امریکا

اوکسانا مارکارووا، سفیر اوکراین در امریکا، از کشور‌های غربی از جمله ایالات متحده خواسته است تا همین حال، بر روسیه تعزیرات وضع کنند.

خانم مارکارووا به تلویزیون CBS گفت که روسیه به طور غیر قانونی منطقهٔ کریمیه را اشغال کرد؛ به کمک افرادیکه زیر کنترول مسکو است، بخش هایی از مناطق دونتسک و لوهانسک را نیز اشغال کرده و در هشت سال گذشته، برخورد مسکو تغییر نکرده است و " بنابر این، ما اعتقاد داریم که اساس وضع تعزیرات وجود دارد."

این دپلومات ارشد همچنین اوکراینی علاوه کرد که دلیلی که رییس جمهور پوتین "بر ما حمله کرد این است که ما دموکراسی را انتخاب کرده ایم" و کیف خواهان پیوستن با کشور‌های اروپایی است.

مقام های روسیه از جمله ولادیمیر پوتین، رییس جمهور آن کشور، از کشور های عضو ناتو خواسته است تا اوکراین را به عضویت این پیمان نپذیرد و قوای خود را در اروپای مرکزی و شرق، کاهش دهد، خواست که تا حال از سوی غرب رد شده است.

جو بایدن،‌ رییس جمهور ایالات متحده، و سایر رهبران کشور‌های غربی به گونهٔ مکرر هشدار داده اند که اگر روسیه به اوکراین حملهٔ نظامی کند،‌ امریکا و متحدین آن تعزیرات شدید اقتصادی را بر مسکو وضع خواهند کرد.

در همین حال، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، روز یکشنبه ۳۰ جنوری (دهم دلو)‌ به تلویزیون فاکس نیوز امریکا گفت که حملهٔ روسیه بر اوکراین "می تواند هر لحظه رخ بدهد" و افزود که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، اعزام قوای خود به مرز اوکراین را همچنان افزایش بیشتر می‌دهد.

با آنهم، آقای کربی وضع تعزیرات بر روسیه قبل از حملهٔ آن کشور به اوکراین را رد کرد و مشخص هم نکرد که اگر روسیه بر اوکراین حمله کند،‌ کدام ادارات مالی روسیه هدف تعزیرات غرب قرار خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG