لینک های دسترسی

Breaking News

رعدالحسین: تفکر گروه دولت اسلامی مانند نازی‌ها است


رعدالحسین نخستین عرب مسلمانی است که بحیث کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گماشته شده است
رعدالحسین نخستین عرب مسلمانی است که بحیث کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گماشته شده است

زید رعدالحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، گفته است با آن که گروه دولت اسلامی ادعا می کند که تحت نام اسلام فعالیت می کند در حقیقت این گروه "تکفیری و غیر مؤمن" است. آقای الحسین گفت که گروه دولت اسلامی مانند نازی‌ها پیروان خود را با دروغ‌های نژادپرستانه، گمراه می‌کند.

رعدالحسین نخستین عرب مسلمانی است که بحیث کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گماشته شده است. او از شاهزادگان اردنی است و هفته گذشته از موزیم هولوکاست در واشنگتن دیدار کرد.

در جریان این دیدار آقای الحسین با تاکید بر لزوم پیشگیری از بروز قساوت‌ها، گفت همه باید از نسل کشی هولوکاست درس بیاموزند و از خود بپرسند "چرا این همه انسان عادی می‌توانند به راحتی و بدون هیچ احساس گناه، آدم بکشند".

آقای رعدالحسین در ادامه گفت وحشت از هولوکاست کلید درک کشتارهای اخیر مردم بی دفاع به دست پیکارجویان اسلام‌گرا در عراق، سومالی، نیجریه و نقاط دیگر جهان، و زنده سوزاندن خلبان اردنی است.

این مقام بلندپایه سازمان ملل راه حل این مشکل را آموزش حقوق بشر به کودکان از ۹ سالگی دانست و گفت "به این ترتیب از مدارس کاتولیک گرفته تا مکاتب غیرمذهبی و مدرسه‌های اسلامی و حتی در کودکستان‌ها، کودکان باید ارزش‌های اساسی حقوق بشری یعنی برابری، عدالت و احترام را بیاموزند".

سخنرانی زید رعدالحسین شنوندگانی بیش از ظرفیت سالن را به داخل جذب کرده بود، که در میان آنهاعده‌ای از بازماندگان نسل‌کشی آلمان نازی بودند که اکنون به صورت داوطلبانه در موزیم هولوکاست کار می‌کنند. یکی از آنها، متولد سال ۱۹۲۲ در اتریش، که توانسته بود از طریق کوه‌های پیرنه از دست نازی‌ها بگریزد، گفت "سخنان آقای زید کاملا به جا و درست بود".

آقای رعدالحسین همچنین افزود "واقعا پرسش مهمی است که چطور می‌شود این کار (آموزش حقوق بشر) را انجام داد، و جهان تا چه اندازه خواست انجام این کار را دارد. چون همه مشت خود را بالا می‌برند و می‌گویند چه کار وحشت انگیزی، و بعد به سراغ کار و زندگی شان می‌روند".

XS
SM
MD
LG