لینک های دسترسی

Breaking News

یوناما و پاکستان تحلیف غنی را مبارکباد گفتند


هیات معاونت ملل متحد برای افغانستان (یوناما) و حکومت پاکستان برگزاری مراسم تحلیف محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان را مبارکباد گفتند.

آقای غنی برای بار دوم به صفت رییس جمهور افغانستان روز دوشنبه نهم مارچ (۱۹ حوت) مراسم تحلیف را انجام داد.

یوناما با نشر اعلامیه‎ای گفته است :"ملل متحد از تعهد رییس جمهور غنی به وحدت ملی، تشکیل حکومت همه شمول قابل قبول به همه و تقویت روند صلح و رشد اقتصادی استقبال می‌کند".

در این اعلامیه از قول تدامیچی یاماموتو، نمایندۀ ویژۀ ملل متحد برای افغانستان آمده است که آن سازمان آمادۀ کار با حکومت آقای غنی است. در این اعلامیه آمده است که ملل متحد به حمایت از مردم و نهادهای افغانستان ادامه خواهد داد.

یوناما از همه طرف‌های سیاسی در افغانستان خواسته است تا فرصت پیش آمده برای صلح را از دست ندهند و برای مذاکرات صلح با طالبان آمادگی بگیرند.

عمران خان، صدر اعظم پاکستان نیز در یک پیام تویتر به رییس جمهور غنی مبارکباد گفته و برای کار با حکومت آیندۀ افغانستان ابراز آمادگی کرده است.

صدر اعظم پاکستان نوشته است: "می‌خواهم به اشرف غنی رییس جمهور افغانستان تبریک بگویم و دیده به راه همکاری با او استم. پاکستان هر آنچه را در توان دارد برای آوردن صلح و ثبات در منطقه انجام خواهد داد".

همزمان با مراسم تحلیف آقای غنی در ارگ، عبدالله عبدالله که نتایج انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته و آن را تقلب آمیز می‌خواند، نیز مراسم تحلیف ریاست جمهوری را در قصر سپیدار انجام داد.

آقای عبدالله گفته است که حکومت همه شمول وی سر از امروز به کار آغاز خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG