لینک های دسترسی

Breaking News

یوناما: کمیسیون انتخابات نامه ما را بررسی کند


هیات معاونت ملل متحد (یوناما) امروز ۱۳ نومبر (۲۲ عقرب) با نشر اعلامیهای از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان خواسته است تا نامه‌ای را که این نهاد به تاریخ ۱۰ نومبر به این کمیسیون فرستاده بود، "بررسی کرده و یافته هایش را به موقع به نشر برساند".

یوناما گفته است که رییس این نهاد در نامه به کمیسیون مستقل انتخابات در مورد "برخورد نا مناسب" یک کمشنر کمسیسیون مستقل انتخابات صحبت کرده و آنرا در تناقض با قانون انتخابات افغانستان عنوان کرده است.

یوناما گفته است که هدف از فرستادن این نامه "حمایت و پاسداری" از شفافیت امور کمیسیون و احترام به قانون انتخابات می‌باشد.

یوناما گفته است از این که این نامه به رسانه ها درز نموده و برخی ها تلاش کرده اند هدف و محتوای آنرا نارست جلوه دهد، نگران است.

در این نامه که در رسانه ها دست به دست شده آمده است که گویا مولانا عبدالله، کمشنر مستقل کمیسیون انتخابات بشیر علی، رییس مرکز اطلاعات کمسیون انتخابات، را مستقماً تهدید به مرگ کرده و به مذهب و قومیت وی نیز اهانت کرده است.

مولانا عبدالله در جریان یک نشست خبری اتهامات علیه خود را رد کرده و آنرا اتهام ناشی از اطلاعات نادرست از سوی افرادی که در دفتر یوناما حضور دارند عنوان کرد.

مولانا عبد الله در ویدیویی که از طریق تلویزیون ملی افغانستان نشر شد گفت: "نماینده سر منشی ملل متحد مکتوبی را به دفتر رییس کمیسیون تسلیم کرده که محتوای آن چیزی است که گویا خدا نخواسته من به مذهب کسی، فامیل کسی یا ملیت کسی توهین کرده باشم که من این گپ را از بنیاد رد می کنم؛ دروغ محض است."

آقای عبدالله گفته بود که اگر یوناما در مورد این اتهامات وضاحت ندهد، علیه این نهاد اقامۀ دعوا خواهد کرد.

اما یوناما گفته است که با ارایه مشوره های بی طرفانه و کارشناسانه به کارش در خصوص حمایت از ادارات انتخاباتی در راستای یک پروسه آزاد و با اعتبار انتخاباتی مبتنی بر حاکمیت قانون ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG